Таг: Летни олимписки игри во Токио

„МАКЕДОНИЈА, НАПРЕД!“ – ЈАПОНСКИОТ ГРАД ЧИГАСАКИ ЌЕ НАВИВА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИМПИЈЦИ ВО ТОКИО

„МАКЕДОНИЈА, НАПРЕД!“ – ЈАПОНСКИОТ ГРАД ЧИГАСАКИ ЌЕ НАВИВА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИМПИЈЦИ ВО ТОКИО

Чигасаки, град со 250.000 жители, ќе биде дом на македонските спортисти за време на претстојните Олимписки и Параолимписки игри во Токио и неговите вл ...
НОВОЗЕЛАНДСКА КРЕВАЧКА НА ТЕГОВИ ЌЕ БИДЕ ПРВА ТРАНСРОДОВА СПОРТИСТКА НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

НОВОЗЕЛАНДСКА КРЕВАЧКА НА ТЕГОВИ ЌЕ БИДЕ ПРВА ТРАНСРОДОВА СПОРТИСТКА НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

Лорел Хабард, која се натпреварува во кревање тегови, ќе биде прва трансродова спортистка во историјата на Олимписките игри откако беше избрана во нов ...
НА ТРИ МЕСЕЦИ ДО ОЛИМПИЈАДАТА, ЈАПОНИЈА ВАКЦИНИРАШЕ 1% ОД ЖИТЕЛИТЕ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТОКИО

НА ТРИ МЕСЕЦИ ДО ОЛИМПИЈАДАТА, ЈАПОНИЈА ВАКЦИНИРАШЕ 1% ОД ЖИТЕЛИТЕ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТОКИО

Јапонската влада повторно прогласи вонредна состојба во Токио и во уште три области за да го спречи ширењето на коронавирусот, на само три месеци пред ...
ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ОДЛОЖЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ОДЛОЖЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА

Олимписките и Параолимписките игри во Токио ќе бидат одложени за една година, се согласија организаторите. Тие требаше да почнат на 24 јули, но изм ...
КАНАДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО, ОДЛОЖУВАЊЕТО СÈ ПОИЗВЕСНО

КАНАДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО, ОДЛОЖУВАЊЕТО СÈ ПОИЗВЕСНО

Канада е прва земја која ги повлече своите спортисти од претстојните Олимписки и Параолимписки игри во Токио, чие одложување станува сѐ поизвесно. ...
ЛЕТНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ТОКИО ДОБИ ФУТУРИСТИЧКИ МАСКОТИ

ЛЕТНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ТОКИО ДОБИ ФУТУРИСТИЧКИ МАСКОТИ

Јапонија избра футуристички суштества кои имаат супермоќи како маскоти на следната Летна олимпијада, што ќе се одржи во Токио во 2020 година. Сѐ уш ...
6 / 6 НАПИСИ