Таг: леукемија

ТОА ШТО 27-ГОДИШНИКОТ БИЛ БОЛЕН ОД ЛЕУКЕМИЈА КАКО ДЕТЕ НЕ ПРИДОНЕЛО ДА ПОЧИНЕ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ПЕДИЈАТАРОТ ХЕМАТООНКОЛОГ КОЧЕВА

ТОА ШТО 27-ГОДИШНИКОТ БИЛ БОЛЕН ОД ЛЕУКЕМИЈА КАКО ДЕТЕ НЕ ПРИДОНЕЛО ДА ПОЧИНЕ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ПЕДИЈАТАРОТ ХЕМАТООНКОЛОГ КОЧЕВА

Претходната болест од која се лекувало 27-годишното момче од Битола кое денес почина од КОВИД-19, иако била малигна, не придонела тој да биде поосетли ...
СЕДУМГОДИШНАТА РУМЕСА ОЗДРАВЕНА ОД ЛЕУКЕМИЈА СИ ЗАМИНА ОД ДЕТСКАТА КЛИНИКА

СЕДУМГОДИШНАТА РУМЕСА ОЗДРАВЕНА ОД ЛЕУКЕМИЈА СИ ЗАМИНА ОД ДЕТСКАТА КЛИНИКА

Седумгодишната Румеса од Косово денес си замина од Детската клиника во Скопје. Се лекуваше од акутна лимфобласна леукемија, го заврши интензивниот дел ...
МИХАЈЛОВИЌ ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПО 41 ДЕН ЗА ДА ЈА ВОДИ БОЛОЊА НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА ВО СЕРИЈА А

МИХАЈЛОВИЌ ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПО 41 ДЕН ЗА ДА ЈА ВОДИ БОЛОЊА НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА ВО СЕРИЈА А

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ имаше емотивно враќање на терен шест недели откако објави дека боледува од леукемија. Педесетгодишниот српски ...
СИНИША МИХАЈЛОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ФУДБАЛОТ БИДЕЈЌИ ИМА ЛЕУКЕМИЈА

СИНИША МИХАЈЛОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ФУДБАЛОТ БИДЕЈЌИ ИМА ЛЕУКЕМИЈА

Српската фудбалска легенда Синиша Михајловиќ објави дека ја прекинува тренерската кариера бидејќи боледува од леукемија. Весникот „Кориере дела сер ...
БАКТЕРИИТЕ МОЖЕ ДА ГО СПРЕЧАТ ДЕТСКИОТ РАК, ВЕЛИ БРИТАНСКИ ИСТРАЖУВАЧ

БАКТЕРИИТЕ МОЖЕ ДА ГО СПРЕЧАТ ДЕТСКИОТ РАК, ВЕЛИ БРИТАНСКИ ИСТРАЖУВАЧ

Британски истражувач верува дека науката сега може да идентификува што може да ја предизвика појавата на најчестото малигно заболување кај децата. Аку ...
5 / 5 НАПИСИ