Таг: лични податоци

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЗЕМАЊЕТО БРЗИ КРЕДИТИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ Е ПРОБЛЕМ НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ НАШ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ КОЕ ГИ КОНТРОЛИРА ФИРМИТЕ ЗА БРЗИ ПАРИ

ЗЕМАЊЕТО БРЗИ КРЕДИТИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ Е ПРОБЛЕМ НА ПОЛИЦИЈАТА, А НЕ НАШ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ КОЕ ГИ КОНТРОЛИРА ФИРМИТЕ ЗА БРЗИ ПАРИ

Министерството за финансии смета дека измамите со т.н. брзи кредити кои се земаат на туѓо име преку кражба на лични податоци на жртвите, само со едно ...
ПОДИГААТ БРЗИ КРЕДИТИ НА ИМЕ НА ЛИЦЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ ОД ЧИЈА ЛИЧНА КАРТА ГИ УКРАЛЕ ПОДАТОЦИТЕ, НЕГОВИТЕ РОДИТЕЛИТЕ БЕСКОНЕЧНО СЕ ЗАДОЛЖУВААТ ДА ГИ ВРАЌААТ И ЈА МОЛАТ ДРЖАВАТА ДА ГИ НАЈДЕ ИЗМАМНИЦИТЕ

ПОДИГААТ БРЗИ КРЕДИТИ НА ИМЕ НА ЛИЦЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ ОД ЧИЈА ЛИЧНА КАРТА ГИ УКРАЛЕ ПОДАТОЦИТЕ, НЕГОВИТЕ РОДИТЕЛИТЕ БЕСКОНЕЧНО СЕ ЗАДОЛЖУВААТ ДА ГИ ВРАЌААТ И ЈА МОЛАТ ДРЖАВАТА ДА ГИ НАЈДЕ ИЗМАМНИЦИТЕ

Н.И. од Скопје моли за помош пред МВР и другите надлежни органи да ги најдат лицата кои по кражба на личната карта на нејзиниот неподвижен син со цере ...
ДО ГРАЃАНИТЕ СЕ ИСПРАЌААТ СМС ПОРАКИ ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРИЈАВА ОД УЈП, ОТТАМУ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДЕКА Е ИЗМАМА

ДО ГРАЃАНИТЕ СЕ ИСПРАЌААТ СМС ПОРАКИ ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРИЈАВА ОД УЈП, ОТТАМУ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДЕКА Е ИЗМАМА

Управата за јавни приходи (УЈП) апелира до граѓаните да не ги отвораат СМС пораките со кои се бара да извршат задолжителна пријава на лажна веб страни ...
ФЕЈСБУК ЌЕ ГО УКИНЕ СИСТЕМОТ ЗА ПРЕПОЗНАВАЊЕ ЛИЦА И ЌЕ ГИ ИЗБРИШЕ СИТЕ СОБРАНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

ФЕЈСБУК ЌЕ ГО УКИНЕ СИСТЕМОТ ЗА ПРЕПОЗНАВАЊЕ ЛИЦА И ЌЕ ГИ ИЗБРИШЕ СИТЕ СОБРАНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

„Фејсбук“ објави дека планира да го укине својот софтвер за препознавање лица со кој автоматски се препознаваат луѓето на фотографии и видеа објавени ...
ПО АМБАСАДОРКАТА БРНЗ, И ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ПОБАРА МВР ДА ГО ОБЕЗБЕДИ СИСТЕМОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ПАСОШИ, ОТКАКО СЕ УТВРДИ ДЕКА КОЈ СТАСАЛ ВЛЕГУВАЛ ВО СИСТЕМОТ И КРАДЕЛ ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ

ПО АМБАСАДОРКАТА БРНЗ, И ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ПОБАРА МВР ДА ГО ОБЕЗБЕДИ СИСТЕМОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ПАСОШИ, ОТКАКО СЕ УТВРДИ ДЕКА КОЈ СТАСАЛ ВЛЕГУВАЛ ВО СИСТЕМОТ И КРАДЕЛ ИДЕНТИТЕТИ НА ЛУЃЕ

По американската амбасадорка Кејт Брнз која на денешната средба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски му нагласи дека е многу важно да го ...
ЛИДЕРОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ ДЕМОКРАТИ ГО ПОВИКА ФБИ ДА ЈА ИСТРАЖИ РУСКАТА АПЛИКАЦИЈА КОЈА ГИ ПРАВИ ЛУЃЕТО СТАРИ

ЛИДЕРОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ ДЕМОКРАТИ ГО ПОВИКА ФБИ ДА ЈА ИСТРАЖИ РУСКАТА АПЛИКАЦИЈА КОЈА ГИ ПРАВИ ЛУЃЕТО СТАРИ

Лидерот на Демократите во американскиот Сенат, Чак Шумер, побара истрага против апликацијата FaceApp, која во последниот период стана популарна низ це ...
ФЕЈСБУК КАЗНЕТ СО РЕКОРДНИ ПЕТ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ОТКРИВАЊЕТО НА ПОДАТОЦИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ

ФЕЈСБУК КАЗНЕТ СО РЕКОРДНИ ПЕТ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ОТКРИВАЊЕТО НА ПОДАТОЦИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ

Американските регулатори му изрекоа рекордна казна од пет милијарди долари на Фејсбук поради скандалот со откривањето на личните податоци на корисници ...
ХАКИРАНИ СТОТИЦИ ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАРИ, МЕЃУ НИВ И МЕРКЕЛ

ХАКИРАНИ СТОТИЦИ ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАРИ, МЕЃУ НИВ И МЕРКЕЛ

Стотици германски политичари, вклучувајќи ја и канцеларката Ангела Меркел, се жртви на голем хакерски напад и нивните лични податоци беа објавени на и ...
УКРАДЕНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ НА 500 МИЛИОНИ ГОСТИ ВО „МЕРИОТ“ ХОТЕЛИТЕ

УКРАДЕНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ НА 500 МИЛИОНИ ГОСТИ ВО „МЕРИОТ“ ХОТЕЛИТЕ

Ланецот хотели „Мериот“ соопшти дека им била хакирана датабаза на системот за резервации и личните податоци на 500 милиони гости се компромитирани. Ис ...
ГОЛЕМИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ ПРЕД ТУЖБИ ОТКАКО СТАПИЈА НА СИЛА ЕВРОПСКИТЕ ПРАВИЛА ЗА ЗАШТИТА НА ПОДАТОЦИТЕ

ГОЛЕМИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ ПРЕД ТУЖБИ ОТКАКО СТАПИЈА НА СИЛА ЕВРОПСКИТЕ ПРАВИЛА ЗА ЗАШТИТА НА ПОДАТОЦИТЕ

Група за заштита на податоци поднесе жалба против четири од најпознатите светски социјални мрежи, согласно новите упатства од ЕУ дизајнирани да ги заш ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ