Таг: лидер

1 2 10 / 17 НАПИСИ
СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ, ЗА НЕПРАВИЛНОСТИТЕ НА КОИ УКАЖАЛА, ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА НЕ Ѝ ОДГОВОРИЛА НИ ЗБОР

СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ, ЗА НЕПРАВИЛНОСТИТЕ НА КОИ УКАЖАЛА, ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА НЕ Ѝ ОДГОВОРИЛА НИ ЗБОР

Кандидатката за претседателка на СДСМ, пратеничката и ксминистерка за одбрана Славјанка Петровска, денеска со писмо ја извести партиската Централна из ...
ОД ЗАТВОР ИСЧЕЗНА НАЈОЗЛОГЛАСЕНИОТ ЕКВАДОРСКИ ЛИДЕР НА БАНДА ФИТО

ОД ЗАТВОР ИСЧЕЗНА НАЈОЗЛОГЛАСЕНИОТ ЕКВАДОРСКИ ЛИДЕР НА БАНДА ФИТО

Стотици полицајци во Еквадор трагаат по осудениот водач на банда кој исчезнал од неговата затворска ќелија. Адолфо Мекиас Виламар, попознат како Фито, ...
ПРЕД КРУНИСУВАЊЕТО НА ЧАРЛС УАПСЕН ЛИДЕРОТ НА АНТИМОНАРХИСКАТА ГРУПА КОЈА СЕ ЗАКАНИ СО ПРОТЕСТИ ВО ЛОНДОН

ПРЕД КРУНИСУВАЊЕТО НА ЧАРЛС УАПСЕН ЛИДЕРОТ НА АНТИМОНАРХИСКАТА ГРУПА КОЈА СЕ ЗАКАНИ СО ПРОТЕСТИ ВО ЛОНДОН

Полицијата денеска го уапси водачот на антимонархиската група Република неколку часа пред крунисувањето на кралот Чарлс и голем број други демонстрант ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПОТВРДИ СМРТТА НА СВОЈОТ ВТОР ЛИДЕР ОВАА ГОДИНА

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПОТВРДИ СМРТТА НА СВОЈОТ ВТОР ЛИДЕР ОВАА ГОДИНА

Џихадистичката група Исламска држава ја потврди смртта на својот последен лидер Абу ал-Хасан ал-Хашими ал-Курајши, додавајќи дека загинал во борбите с ...
ПОЧИНА МИХАИЛ ГОРБАЧОВ, ПОСЛЕДНИОТ СОВЕТСКИ ЛИДЕР,  КОЈ ЈА ЗАВРШИ СТУДЕНАТА ВОЈНА

ПОЧИНА МИХАИЛ ГОРБАЧОВ, ПОСЛЕДНИОТ СОВЕТСКИ ЛИДЕР, КОЈ ЈА ЗАВРШИ СТУДЕНАТА ВОЈНА

Последниот лидер на Советска Русија Михаил Горбачов почина на 91 година. Горбачов, кој ја презеде власта во 1985, е најпознат по отворањето на СССР и ...
ШЕФОТ НА ГРЧКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИСЛУШУВАЊЕ НА НОВИНАР И НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИОНАТА ПАСОК

ШЕФОТ НА ГРЧКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРИСЛУШУВАЊЕ НА НОВИНАР И НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИОНАТА ПАСОК

Шефот на грчката Национална разузнавачка служба вчера поднесе оставка, наведувајќи ги „превидите во процесот на законски инспекции“ како причина во не ...
ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ Е НОВ ЛИДЕР НА СДСМ, УБЕДЛИВО ГИ ПОБЕДИ ДЕСПОТОВСКИ И РЕМЕНСКИ, ЌЕ БИДЕ И МАНДАТАР НА НОВАТА ВЛАДА

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ Е НОВ ЛИДЕР НА СДСМ, УБЕДЛИВО ГИ ПОБЕДИ ДЕСПОТОВСКИ И РЕМЕНСКИ, ЌЕ БИДЕ И МАНДАТАР НА НОВАТА ВЛАДА

Димитар Ковачевски, актуелен заменик-министер за финансии, е нов лидер на СДСМ. На вонредните внатрепартиски избори, Ковачевски ги победи противкандид ...
МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ, БЕЗ ГЛАС ПРОТИВ И СО ТРИ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА

МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ, БЕЗ ГЛАС ПРОТИВ И СО ТРИ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА

Актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е реизбран за претседател на партијата. На денешниот 17. редовен Конгрес, кој се одржа во скопската ...
И ДИРЕКТОРОТ НА ТИРЗ ДЕСПОТОВСКИ ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, 4 КАНДИДАТИ ВО ТРКА ЗА НОВ ЛИДЕР

И ДИРЕКТОРОТ НА ТИРЗ ДЕСПОТОВСКИ ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, 4 КАНДИДАТИ ВО ТРКА ЗА НОВ ЛИДЕР

Директорот на ТИРЗ Јован Деспотовски е четвртиот кандидат кој поднесе кандидатура за претседател на СДСМ. Денеска во 16 часот истече рокот за поднесув ...
НЕ СЕ ГЛЕДАМ КАКО НАСЛЕДНИК НА ЗАЕВ И НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ЛИДЕР, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

НЕ СЕ ГЛЕДАМ КАКО НАСЛЕДНИК НА ЗАЕВ И НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРАМ ЗА ЛИДЕР, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Вицепремиерот за борба против корупција и генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски вели дека не се гледа како наследник на премиерот и лидер на вла ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ