Таг: Лидија Петровска

1 2 3 20 / 30 НАПИСИ
ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ ОСУДЕН ВО ОТСУСТВО, АКО ТОА ГО ПОБАРА СЈО

ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ ОСУДЕН ВО ОТСУСТВО, АКО ТОА ГО ПОБАРА СЈО

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди за С ...
СУДИИТЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО СУДЕЛЕ И НА „СОПОТ“, ДИВО НАСЕЉЕ“, „МОНСТРУМ“

СУДИИТЕ ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО СУДЕЛЕ И НА „СОПОТ“, ДИВО НАСЕЉЕ“, „МОНСТРУМ“

По обвиненијата што Специјалното јавно обвинителство денеска ги поднесе во Кривичниот суд ќе одлучуваат судии кои веќе судат предмети на СЈО, како и н ...
И ТАЛЕСКИ СЕ ПАДНА КАЈ СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА, ЗА КОЈА СЈО ПОБАРА РАЗРЕШУВАЊЕ

И ТАЛЕСКИ СЕ ПАДНА КАЈ СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА, ЗА КОЈА СЈО ПОБАРА РАЗРЕШУВАЊЕ

Советот за оценка на обвинителен акт во Основниот суд Скопје 1 одлучил да го oдобри обвинителниот акт против градоначалникот на Битола Владимир Талеск ...
ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност и Владимир Атанасовски, шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, денеска се очекува да ...
ПАНЧЕВСКИ И СУДИЈКИТЕ ЗА КОИ СЈО БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ РАСПОРЕДЕНИ НА ПРЕДМЕТИТЕ НА ЈАНЕВА

ПАНЧЕВСКИ И СУДИЈКИТЕ ЗА КОИ СЈО БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ РАСПОРЕДЕНИ НА ПРЕДМЕТИТЕ НА ЈАНЕВА

Новиот претседател на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев денеска го потпишал новиот распоред на судии и во него експретседателот Владимир Панче ...
СЈО ГИ ОБЕЗБЕДИ ДОКАЗИТЕ ОД УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, СУДИЈКАТА СЕ РАЗБОЛЕ

СЈО ГИ ОБЕЗБЕДИ ДОКАЗИТЕ ОД УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО, СУДИЈКАТА СЕ РАЗБОЛЕ

Обвинетиот ексначалник на Петтата управа Горан Грујовски не дојде на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1, каде од СЈО е обвинет за незаконско ...
СПРЕГАТА НА ПАНЧЕВСКИ СО СУДИИТЕ ПРОТИВ СЈО ВЛЕЗЕ И ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

СПРЕГАТА НА ПАНЧЕВСКИ СО СУДИИТЕ ПРОТИВ СЈО ВЛЕЗЕ И ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Поранешниот претседател на Кривичниот суд и кандидат за нов мандат Владимир Панчевски е посочен во најновиот извештај за состојбата со човековите прав ...
ЈАНЕВА ПОБАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА ПЕТРОВСКА И КОЛЕШКАТА ПОП-СТЕФАНИЈА

ЈАНЕВА ПОБАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА ПЕТРОВСКА И КОЛЕШКАТА ПОП-СТЕФАНИЈА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ѝ поднесе претставки за нестручно и несовесно работење на сваровски судијката Лидија Петровска, која го в ...
КОНТРАБОМБА ВО СУДСТВОТО – УНАПРЕДЕНИ СУДИИТЕ ШТО ГО КОЧАТ СЈО, ЧИСТКА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

КОНТРАБОМБА ВО СУДСТВОТО – УНАПРЕДЕНИ СУДИИТЕ ШТО ГО КОЧАТ СЈО, ЧИСТКА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Хаос и револт го тресат Основниот суд Скопје 1 каде што стигаат предметите од Специјалното обвинителство, откако в.д. претседателката Татјана Михајлов ...
ЗА СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА НЕ Е СТРАШНО АКО ГИ ОДБИЕ ДОКАЗИТЕ НА СЈО ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ЗА СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА НЕ Е СТРАШНО АКО ГИ ОДБИЕ ДОКАЗИТЕ НА СЈО ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Судијката Лидија Петровска, позната од бомбите на опозицијата како „сваровски судијката“ најави дека е можно да ги одбие доказите на СЈО на вчерашното ...
1 2 3 20 / 30 НАПИСИ