Таг: Лидија Петровска

1 2 330 / 30 НАПИСИ
КАКО ДА ПРОДОЛЖИМЕ, АДВОКАТКАТА НЕМА СЕРТИФИКАТ, ПРАША „СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ОТКАКО ОДБРАНАТА ВО „ТВРДИНА 2“ ДОНЕСЕ МЛАДА АДВОКАТКА

КАКО ДА ПРОДОЛЖИМЕ, АДВОКАТКАТА НЕМА СЕРТИФИКАТ, ПРАША „СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ОТКАКО ОДБРАНАТА ВО „ТВРДИНА 2“ ДОНЕСЕ МЛАДА АДВОКАТКА

На денешното судење на ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, во тимот на бранители на Грујовски и шесте негови колешки, обвинети за ...
СУДИЈКАТА ГИ ОТСТРАНИ НОВИНАРИТЕ ОД СУДЕЊЕТО НА ГРУЈОВСКИ ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ

СУДИЈКАТА ГИ ОТСТРАНИ НОВИНАРИТЕ ОД СУДЕЊЕТО НА ГРУЈОВСКИ ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ

Судијката Лидија Петровска откако и на денешното рочиште не им дозволи на новинарите да го фотографираат или снимаат обвинетиот ексначалник на Петтата ...
СЈО НА 17 ЈАНУАРИ ЌЕ КАЖЕ ШТО ОДГОВОРИ УБК ЗА КОРИСТЕЊЕТО КЛАСИФИЦИРАНИ ПОДАТОЦИ ВО „ТВРДИНА 2“

СЈО НА 17 ЈАНУАРИ ЌЕ КАЖЕ ШТО ОДГОВОРИ УБК ЗА КОРИСТЕЊЕТО КЛАСИФИЦИРАНИ ПОДАТОЦИ ВО „ТВРДИНА 2“

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) добило одговор од Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) на барањето за користење класифицирани инфор ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи носеше обетки „сваровски“ на денешното судење против обвинетиот Никола Груевски и уште 13-мина други, за насилст ...
СЈО ДА ДОБИЕ ДОЗВОЛА ОД УБК ЗА ДА ГИ КОРИСТИ ДОКАЗИТЕ ПРОТИВ УБК, ПОБАРА „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“

СЈО ДА ДОБИЕ ДОЗВОЛА ОД УБК ЗА ДА ГИ КОРИСТИ ДОКАЗИТЕ ПРОТИВ УБК, ПОБАРА „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“

Адвокатот на ексначалникот на Петтата управа на МВР Горан Грујовски на денешното прво рочиште по обвинението на СЈО против него и други шестмина врабо ...
„СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“ НЕ ДОЗВОЛИ СЛИКАЊЕ НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ВО УБК

„СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“ НЕ ДОЗВОЛИ СЛИКАЊЕ НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ВО УБК

Судијката Лидија Петровска денеска им забрани влез во судницата на фоторепортерите и снимателите за главната расправа од судењето на поранешниот шеф н ...
СУДЕЊЕТО ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ВО УБК ПОЧНУВА ДЕНЕСКА КАЈ „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“, ПРВО ПО ОБВИНЕНИЕ НА СЈО

СУДЕЊЕТО ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ВО УБК ПОЧНУВА ДЕНЕСКА КАЈ „СВАРОВСКИ СУДИЈКАТА“, ПРВО ПО ОБВИНЕНИЕ НА СЈО

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, обвинет од Специјалното јавно обвинителство дека со уште шестмина вработени во Управата ...
ПАНЧЕВСКИ ПРИЗНАВА ДЕКА ГО МЕНУВАЛ РАСПОРЕДОТ И ЗА СУДИЈКАТА НА ГРУЕВСКИ, ПОРАДИ МНОГУ РАБОТА

ПАНЧЕВСКИ ПРИЗНАВА ДЕКА ГО МЕНУВАЛ РАСПОРЕДОТ И ЗА СУДИЈКАТА НА ГРУЕВСКИ, ПОРАДИ МНОГУ РАБОТА

Татјана Михајлова, судијката што треба да го суди експремиерот Никола Груевски за насилствата во општина Центар и за нарачаните шамари за градоначални ...
СЈО ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА ОТИ СЕ СПОМЕНУВА ВО БОМБИТЕ

СЈО ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА ОТИ СЕ СПОМЕНУВА ВО БОМБИТЕ

Специјалното јавно обвинителство денеска поднесе барање за изземање на судијката Лидија Петровска, која постапува по обвинението на СЈО за уништувањет ...
„СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ЌЕ ГИ СУДИ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА НА СЈО, НИКОЈ НЕ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ

„СВАРОВСКИ“ СУДИЈКАТА ЌЕ ГИ СУДИ ГРУЕВСКИ И ГРУЈОВСКИ ПО ОБВИНЕНИЈАТА НА СЈО, НИКОЈ НЕ БАРА ИЗЗЕМАЊЕ

Лидија Петровска, една од двете судијки од Кривичен суд кои ги добија предметите по обвиненијата на Специјалното јавно обвинителство за насилство во О ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ