Таг: Лилјана Кузмановска

„РЕКЕТ“, ПА „РЕКЕТ“, ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈА СПОМНУВАТЕ ТАА АФЕРА ВЕЌЕ, ПОБАРА КИРАЦОВСКИ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ, НА ШТО КУЗМАНОВСКА МУ КАЖА СЕДИ СИ И ЌУТИ

„РЕКЕТ“, ПА „РЕКЕТ“, ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈА СПОМНУВАТЕ ТАА АФЕРА ВЕЌЕ, ПОБАРА КИРАЦОВСКИ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ, НА ШТО КУЗМАНОВСКА МУ КАЖА СЕДИ СИ И ЌУТИ

Пратеникот од СДСМ Александар Кирацовски на денешната собраниска седница, во реплика на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Лилјана Кузмановска, побара да прес ...
ЗА ВЛАСТА НОВИОТ БУЏЕТ РАЗВОЕН, ЗА ОПОЗИЦИЈАТА МЕГАЛОМАНСКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ

ЗА ВЛАСТА НОВИОТ БУЏЕТ РАЗВОЕН, ЗА ОПОЗИЦИЈАТА МЕГАЛОМАНСКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ

Со новиот Предлог-буџет Владата продолжува посветено да работи на повисоки стапки на економскиот раст, повисоко ниво на социјална правда, владеење на ...
СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ СЕ СЕРВИСИРААТ ДЕЛ ОД ДОЛГОВИТЕ НА ОПШТИНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД ТЕВДОВСКИ

СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ СЕ СЕРВИСИРААТ ДЕЛ ОД ДОЛГОВИТЕ НА ОПШТИНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски пред пратениците во собраниската Комисија за финансирање и буџет го образложи ребалансот на буџетот за 2018 го ...
НЕ РАЗГОВАРАМЕ ВЕЌЕ ЗА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКО ПРАШАЊЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

НЕ РАЗГОВАРАМЕ ВЕЌЕ ЗА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАТЕНИЧКО ПРАШАЊЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Бидејќи грчката опозиција го одби предлогот „Република Илинденска Македонија“, не разговараме веќе за тој предлог, одговори премиерот Зоран Заев на пр ...
4 / 4 НАПИСИ