Таг: Лондон

1 6 7 872 / 72 НАПИСИ
ДАДИЛКА ОД МАКЕДОНИЈА ОСУДЕНА НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ЛОНДОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛА 130 ПАТИ ДА ГО НАМЕСТИ БИВШИОТ

ДАДИЛКА ОД МАКЕДОНИЈА ОСУДЕНА НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ЛОНДОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛА 130 ПАТИ ДА ГО НАМЕСТИ БИВШИОТ

Дадилка од Македонија е осудена на  пет години затвор во Британија откако се обидела повеќе од 130 пати да го намести бившиот за измислени криминални ...
ЖЕНА УБИЕНА, ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

ЖЕНА УБИЕНА, ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

Една жена почина, а пет други лица се повредени во напад со нож во центарот на Лондон на Расел сквер во средата навечер. Една од жртвите, жена на в ...
1 6 7 872 / 72 НАПИСИ