Таг: Лондон

1 5 6 769 / 69 НАПИСИ
„ГОЛЕМАТА МАЈКА“ ОД МАКЕДОНИЈА МЕЃУ ПОДАРОЦИТЕ НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ИЗЛОЖЕНИ ВО ЛОНДОН

„ГОЛЕМАТА МАЈКА“ ОД МАКЕДОНИЈА МЕЃУ ПОДАРОЦИТЕ НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ИЗЛОЖЕНИ ВО ЛОНДОН

Копија од скулптурата „Големата Мајка“, еден од највредните археолошки артефакти во Македонија, е изложена во Бакингамската палата во Лондон, како дел ...
4 МРТВИ, НАЈМАЛКУ 20 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ЛОНДОН

4 МРТВИ, НАЈМАЛКУ 20 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ЛОНДОН

Најмалку четворица загинаа во денешните два напада во Лондон, меѓу нив и напаѓачот и полицаец кој го обезедувал Парламенот, а други 20 се повредени со ...
НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПУКОТНИЦА КАЈ ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПУКОТНИЦА КАЈ ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

Најмалку двајца  напаѓачи загина, а еден полицаец е повреден  во пукотницата пред Парламентот во Лондон, јавуваат британските медиуми. Полицијата в ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПУКОТНИЦИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ПУКОТНИЦИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

Еден напаѓач загина, а еден полицаец е повреден  во пукотницата пред Парламентот во Лондон. Полицијата вели дека пукотници се слушале пред Парламен ...
ОБОЖАВАТЕЛИТЕ СЕ ПРОСТУВААТ ОД ЏОРЏ МАЈКЛ ПРЕД НЕГОВИОТ ДОМ ВО ЛОНДОН

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ СЕ ПРОСТУВААТ ОД ЏОРЏ МАЈКЛ ПРЕД НЕГОВИОТ ДОМ ВО ЛОНДОН

СПЕЦИЈАЛНО ОД ЛОНДОН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК – ВАЛЕНТИНА ФЕРНАНДЕЗ Обожавателите на Џорџ Мајкл денеска се собираат пред неговиот дом во Хајгејт, северен ...
УМРЕ ЏОРЏ МАЈКЛ

УМРЕ ЏОРЏ МАЈКЛ

Пејачот Џорџ Мајкл починал на 53 годишна возраст, објави неговиот издавач. Ѕвездата што ја почна кариерата со групата „Вам“ во осумдесеттите годи ...
ГОРИЛА ИЗБЕГА ОД ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО ЛОНДОН

ГОРИЛА ИЗБЕГА ОД ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО ЛОНДОН

Горила избегала од лондонската зоолошка градина, јавува Индипендент повикувајќи се на извори од посетители. Иако посетителите се затворени во зоолошка ...
ДАДИЛКА ОД МАКЕДОНИЈА ОСУДЕНА НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ЛОНДОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛА 130 ПАТИ ДА ГО НАМЕСТИ БИВШИОТ

ДАДИЛКА ОД МАКЕДОНИЈА ОСУДЕНА НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ЛОНДОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛА 130 ПАТИ ДА ГО НАМЕСТИ БИВШИОТ

Дадилка од Македонија е осудена на  пет години затвор во Британија откако се обидела повеќе од 130 пати да го намести бившиот за измислени криминални ...
ЖЕНА УБИЕНА, ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

ЖЕНА УБИЕНА, ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

Една жена почина, а пет други лица се повредени во напад со нож во центарот на Лондон на Расел сквер во средата навечер. Една од жртвите, жена на в ...
1 5 6 769 / 69 НАПИСИ