Таг: Лондон

1 3 4 5 6 7 50 / 69 НАПИСИ
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГЕРМАНЕЦ, САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБАТ ВО ВИМБЛДОН, ВЕЛИ ТЕНИСКАТА ЛЕГЕНДА БОРИС БЕКЕР

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГЕРМАНЕЦ, САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБАТ ВО ВИМБЛДОН, ВЕЛИ ТЕНИСКАТА ЛЕГЕНДА БОРИС БЕКЕР

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер вели дека веќе не се чувствува како Германец и дека сака да биде погребан, како што тој кажа, во неговиот до ...
ЛОНДОН ГИ ОДАНОЧУВА СТАРИТЕ КОЛИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ

ЛОНДОН ГИ ОДАНОЧУВА СТАРИТЕ КОЛИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ

Лондон воведе нова дневна такса од 10 фунти за сите возачи кои влегуваат во градот со возила кои произведуваат гасови со висока количина на токсични м ...
РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година во изборот на ФИФА. На церемонијата во Лондон, напаѓачот на Реал Мадри ...
НЕ КРИЈТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ, ИЗВАДЕТЕ ГИ НАДВОР, ТАМУ ИМ Е СИЛАТА, АПЕЛИРААТ БРИТАНСКИ РОДИТЕЛИ НА СИН СО ДАУНОВ СИНДРОМ

НЕ КРИЈТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ, ИЗВАДЕТЕ ГИ НАДВОР, ТАМУ ИМ Е СИЛАТА, АПЕЛИРААТ БРИТАНСКИ РОДИТЕЛИ НА СИН СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Рејмонд и Роберта Бејкон од Лондон, заедно со нивниот син Бери (50 години) деновиве по втор пат се во Македонија, како гости на Британската амбасада в ...
УАПСЕН 18-ГОДИШНИК ЗА БОМБАШКИОТ НАПАД ВО МЕТРОТО ВО ЛОНДОН

УАПСЕН 18-ГОДИШНИК ЗА БОМБАШКИОТ НАПАД ВО МЕТРОТО ВО ЛОНДОН

Британската полиција утрово уапсила 18-годишно момче под сомнение за поврзаност со бомбашкиот напад кој вчера се случи во метро-станицата Парсонс грин ...
ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ЛОНДОНСКОТО МЕТРО Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, НЕМА ЗАГИНАТИ, ОБЈАВИ СКОТЛАНД ЈАРД

ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ЛОНДОНСКОТО МЕТРО Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, НЕМА ЗАГИНАТИ, ОБЈАВИ СКОТЛАНД ЈАРД

Детонацијата што утрово се случи во подземната железница во југозападниот дел на Лондон била предизвикана од импровизирана експлозивна направа, објави ...
ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГО ЧЕКААТ ТРЕТОТО ДЕТЕ

ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГО ЧЕКААТ ТРЕТОТО ДЕТЕ

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт го очекуваат третото дете, беше официјално соопштено од палатата Кенсингтон. „Кралицата е воодушевена од вест ...
ДЕВЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ СТАНА НАЈМЛАД ДИЗАЈНЕР ВО ИСТОРИЈАТА НА „ЛЕГО“

ДЕВЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ СТАНА НАЈМЛАД ДИЗАЈНЕР ВО ИСТОРИЈАТА НА „ЛЕГО“

Деветгодишната Сиена од Лондон стана првото дете-дизајнер на Лего-играчките во историјата на компанијата и нејзините први креации ќе се најдат во прод ...
БИГ БЕН ЌЕ МОЛЧИ ДО 2021 ГОДИНА

БИГ БЕН ЌЕ МОЛЧИ ДО 2021 ГОДИНА

Биг Бен, еден од симболите на Лондон, за последен пат се огласи денеска напладне, како што почнува реновирањето на кулата Елизабет, што ќе трае до 202 ...
ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Катастрофалниот пожар во кулата Гренфел во Лондон почнал од фрижидер Хотпоинт пред да се прошири на запаливиот материјал од фасадата, открија истражит ...
1 3 4 5 6 7 50 / 69 НАПИСИ