Таг: Лондон

1 2 3 4 5 6 7 40 / 69 НАПИСИ
ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ СЕ И НАШИ ПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ БРИТАНСКИОТ МИНИСТЕР ДАНКАН ПРЕД САМИТОТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЛОНДОН

ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ СЕ И НАШИ ПРОБЛЕМИ, ВЕЛИ БРИТАНСКИОТ МИНИСТЕР ДАНКАН ПРЕД САМИТОТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЛОНДОН

Вашите проблеми се и наши проблеми, вели сер Алан Данкан, министер за Европа и Америка во британскиот Форин офис, пред престојната Kонференција на вис ...
ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

Патник во авион кој во неделата летал од Лондон - Лутон за Скопје ја нарече стујардесата глупава кучка оти помислил дека му дала сендвич со свинска шу ...
ПЕПЕЛТА НА СТИВЕН ХОКИНГ ПОГРЕБАНА ДО ЊУТН И ДАРВИН

ПЕПЕЛТА НА СТИВЕН ХОКИНГ ПОГРЕБАНА ДО ЊУТН И ДАРВИН

Урната со пепелта на Стивен Хокинг беше погребана во Вестминистерската катедрала во Лондон, во близина на гробовите на Исак Њутн и Чарлс Дарвин, оддав ...
ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

На 28 мај 1928, точно пред деведесет години,  на скопскиот аеродром на просторот на некогашна Јурија, сегашна населба Аеродром, слета првиот авион на ...
ПОЛ МАКАРТНИ ДОНИРАШЕ ИНТИМНИ ФОТОГРАФИИ СНИМЕНИ ОД ПРВАТА ЖЕНА ЛИНДА НА ЛОНДОНСКИ МУЗЕЈ

ПОЛ МАКАРТНИ ДОНИРАШЕ ИНТИМНИ ФОТОГРАФИИ СНИМЕНИ ОД ПРВАТА ЖЕНА ЛИНДА НА ЛОНДОНСКИ МУЗЕЈ

Сер Пол Макартни донираше 63 интимни семејни фотографии и портрети на славни личности снимени од неговата прва жена Линда Макартни, на новиот центар з ...
ЗАЕВ ВО ЛОНДОН, СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ОДЛОЖЕНО ЗА 6 МАРТ

ЗАЕВ ВО ЛОНДОН, СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ОДЛОЖЕНО ЗА 6 МАРТ

Судскиот процес против премиерот Зоран Заев денеска повторно се одложи во Основниот суд Скопје 1. Овојпат одлагањето е поради еднодневното службено па ...
НАД ИЛЈАДА ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ ОД НОЌЕН КЛУБ И ХОТЕЛИ ПО ИСТЕКУВАЊЕ ГАС ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

НАД ИЛЈАДА ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ ОД НОЌЕН КЛУБ И ХОТЕЛИ ПО ИСТЕКУВАЊЕ ГАС ВО ЦЕНТРАЛЕН ЛОНДОН

Големо истекување на гас во централен Лондон доведе до принудно затворање на станицата Чаринг крос и до евакуација на стотици луѓе од дискотека и од х ...
ПЕЈАЧКАТА НА КРЕНБЕРИС ДОЛОРЕС О’РИОРДАН ПОЧИНА НА 46 ГОДИНИ

ПЕЈАЧКАТА НА КРЕНБЕРИС ДОЛОРЕС О’РИОРДАН ПОЧИНА НА 46 ГОДИНИ

Пејачката на ирскиот бенд Кренберис Долорес О’Риордан почина во Лондон на 46 години, соопшти нејзиниот публицист. „Пејачката на ирскиот бенд Кренбе ...
ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН ОТКАЖАНА, НО ВОСОЧНА ФИГУРА НА ТРАМП СЕ ПОЈАВИ ПРЕД АМЕРИКАНСКАТА АМАБАСАДА

ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН ОТКАЖАНА, НО ВОСОЧНА ФИГУРА НА ТРАМП СЕ ПОЈАВИ ПРЕД АМЕРИКАНСКАТА АМАБАСАДА

Доналд Трамп ја откажа планираната посета на Британија, но музејот за восочни фигури „Мадам Тисо“ обезбеди лондончани и покрај сè да го видат американ ...
ЛОНДОН ИМ ДАВА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА НА ПРЕВОЗНИТЕ КОМПАНИИ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

ЛОНДОН ИМ ДАВА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА НА ПРЕВОЗНИТЕ КОМПАНИИ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, ќе испроба нова мерка во обид да се намали загадувањето во градот, пуштајќи во употреба 25 електрични комбиња за ...
1 2 3 4 5 6 7 40 / 69 НАПИСИ