Таг: Лондон

1 4 5 6 7 60 / 69 НАПИСИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН, КОМБЕ ПРЕГАЗИ ВЕРНИЦИ ШТО ИЗЛЕГУВАЛЕ ОД ЏАМИЈА

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН, КОМБЕ ПРЕГАЗИ ВЕРНИЦИ ШТО ИЗЛЕГУВАЛЕ ОД ЏАМИЈА

Еден загина а повеќемина се повредени откако комбе налета на група луѓе во близина на џамија во Лондон. Властите се сомневаат на терористички напад ...
СТИРОПОРНИТЕ ФАСАДИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ТРЕБА ДА СЕ ДЕМОНТИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛАТ

СТИРОПОРНИТЕ ФАСАДИ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ТРЕБА ДА СЕ ДЕМОНТИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛАТ

Демонтирање на барокните фасадни облоги од стиропор е единствено решение за превентивна заштита од пожари на објектите кои се дел од проектот „Скопје ...
ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОН ПРИДОНЕЛ И МАТЕРИЈАЛОТ ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ НА ФАСАДАТА

ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОН ПРИДОНЕЛ И МАТЕРИЈАЛОТ ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ НА ФАСАДАТА

Фасадата што придонела брзо да се рашири големиот пожар во лондонскиот облакодер во кој денеска загинаа најмалку 12 луѓе била направена да се подобри ...
ЗАСЕГА ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ЛОНДОН

ЗАСЕГА ШЕСТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ОБЛАКОДЕР ВО ЛОНДОН

Шест жртви се потврдени во пожарот што ноќеска избувна во облакодер во западен Лондон, а полицијата очекува бројот на загинати да расте. Шефот на поли ...
ИМА МНОГУ МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАНБЕНА 24-КАТНИЦА ВО ЛОНДОН, ПОТВРДИ ПРОТИВПОЖАРНАТА СЛУЖБА

ИМА МНОГУ МРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО СТАНБЕНА 24-КАТНИЦА ВО ЛОНДОН, ПОТВРДИ ПРОТИВПОЖАРНАТА СЛУЖБА

Не се знае бројот на загинати во пожарот што веќе осум часа гори во 24-катна станбена зграда. Триесет луѓе се префрлени во болница. „Има бројни жрт ...
ЦЕЛА ЗГРАДА ГОРИ ВО ЛОНДОН, СТАНАРИ ЗАРОБЕНИ НА ПОГОРНИТЕ КАТОВИ

ЦЕЛА ЗГРАДА ГОРИ ВО ЛОНДОН, СТАНАРИ ЗАРОБЕНИ НА ПОГОРНИТЕ КАТОВИ

Триесет луѓе се во болница и се стравува дека има уште многумина повредени во пожарот во станбена зграда во западен Лондон. Пожарот избувнал околу 1 ч ...
СЕДУМ ЖРТВИ ВО ДВАТА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО ЛОНДОН

СЕДУМ ЖРТВИ ВО ДВАТА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО ЛОНДОН

Седум луѓе се убиени, а најмалку 48 повредени во терористичкиот инцидент во Лондон, при што полицијата ги уби тројцата напаѓачи. Прво, на Лондон бриџ ...
НАЈМАЛКУ ЕДНА ЖРТВА ВО ДВА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО ЛОНДОН

НАЈМАЛКУ ЕДНА ЖРТВА ВО ДВА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО ЛОНДОН

Лондонската полиција потврди дека има повеќе од еден загинат во инцидентот на Лондон бриџ и дека интервенирала на уште две места во близина на централ ...
ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЗАГИНАТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА ПО ТРИТЕ ИНЦИДЕНТИ ВО ЛОНДОН

ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН ЗАГИНАТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА ПО ТРИТЕ ИНЦИДЕНТИ ВО ЛОНДОН

Лондонската полиција потврди дека има повеќе од еден загинат во инцидентот на Лондон бриџ и дека интервенирала на уште две места во близина на централ ...
ЛОНДОН ТЕСТИРА АВТОБУС БЕЗ ВОЗАЧ

ЛОНДОН ТЕСТИРА АВТОБУС БЕЗ ВОЗАЧ

Британската јавност ќе го проба првото возење со автобус без возач. Во следните три недели, околу 100 луѓе ќе патуваат со прототипот на автобус без во ...
1 4 5 6 7 60 / 69 НАПИСИ