Таг: Лос Анџелес лејкерс

ЗНАЕМЕ ДЕКА НЀ ГЛЕДА ОД ГОРЕ И ДЕКА Е ГОРД НА НАС – ЛЕЈКЕРС ЈА ОСВОИ 17. НБА ТИТУЛА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

ЗНАЕМЕ ДЕКА НЀ ГЛЕДА ОД ГОРЕ И ДЕКА Е ГОРД НА НАС – ЛЕЈКЕРС ЈА ОСВОИ 17. НБА ТИТУЛА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

Коби Брајант беше во мислите на сите откако Лос Анџелес Лејкерс ја освои првата титула во НБА по десет години пауза. Сега предводен од Леброн Џејмс, Л ...
ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

Играчите на Лос Анџелес лејкерс се вратија на терен пет дена по хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џана и уште седум ...
ЛЕБРОН ЏЕЈМС ПОТПИША ЗА ЛЕЈКЕРС ЗА 154 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЛЕБРОН ЏЕЈМС ПОТПИША ЗА ЛЕЈКЕРС ЗА 154 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Еден од најдобрите светски кошаркари Леброн Џејмс ќе ја продолжи кариерата во Лос Анџелес лејкерс, со кој потпиша четиригодишен договор, вреден 154 ми ...
3 / 3 НАПИСИ