Таг: Љубисав Иванов-Ѕинго

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ЉУБИСАВ ИВАНОВ-ЅИНГО

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ЉУБИСАВ ИВАНОВ-ЅИНГО

Љубисав Иванов-Ѕинго, поранешен пратеник, претседател на Социјалистичката партија на Македонија и првиот претседател на Фудбалската Федерација на Маке ...
ЅИНГО Е КАЈ МЕНЕ, ДА НЕ ЗАБОРАВИШ ДА ГО ВКЛУЧИШ ВО ГРАДБАТА НА КИНЕСКИВЕ АВТОПАТИ, МУ ВЕЛИ ГРУЕВСКИ НА МИЛЕ ВО БОМБИТЕ

ЅИНГО Е КАЈ МЕНЕ, ДА НЕ ЗАБОРАВИШ ДА ГО ВКЛУЧИШ ВО ГРАДБАТА НА КИНЕСКИВЕ АВТОПАТИ, МУ ВЕЛИ ГРУЕВСКИ НА МИЛЕ ВО БОМБИТЕ

Обвинетиот ексминистер Миле Јанакиески на секретарката на обвинетиот поранешен премиер Никола Груевски ѝ вели „лошо е да ги примиме во оваа фаза Кинез ...
СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО ЗАЕДНО СО СДСМ И ДУИ ЌЕ РАБОТАТ ЗА УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЕУ И НАТО

СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО ЗАЕДНО СО СДСМ И ДУИ ЌЕ РАБОТАТ ЗА УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЕУ И НАТО

Социјалистичката партија чиј лидер е Љубисав Иванов-Ѕинго заедно со СДСМ  ќе работи за влез на Република Македонија во Европската унија и во НАТО. Пре ...
ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ЗГРАДА И ХОТЕЛ НА ПАРТИЈАТА НА ЅИНГО ВО СКОПСКО ТАФTАЛИЏЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ ЈА СОПРЕ ИЗГРАДБАТА

ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ЗГРАДА И ХОТЕЛ НА ПАРТИЈАТА НА ЅИНГО ВО СКОПСКО ТАФTАЛИЏЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ ЈА СОПРЕ ИЗГРАДБАТА

Стопирана е изградба на зграда и хотел во општина Карпош каде како инвеститор се јавува Социјалистичката партија на Љубисав Иванов-Ѕинго бидејќи Обвин ...
НОВА ЕРА ВО КРАТОВО, ЅИНГО ИЗГУБИ ПОСЛЕ 27 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА

НОВА ЕРА ВО КРАТОВО, ЅИНГО ИЗГУБИ ПОСЛЕ 27 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА

После 27 години, за прв пат Кратово доби градоначалник кој не е од Социјалистичка партија предводена од Љубисав Иванов -Ѕинго. На шестите по ред ло ...
ЅИНГО НАПРАВИ КОНТРАПРОСЛАВА НА 11 ОКТОМВРИ ВО КУМАНОВО

ЅИНГО НАПРАВИ КОНТРАПРОСЛАВА НА 11 ОКТОМВРИ ВО КУМАНОВО

Две прослави за 11 Октомври - Денот на антифашистичкото востание на македонскиот народ се одржаа денеска на Спомен костурницата на паднатите борци од ...
6 / 6 НАПИСИ