Таг: Луфтханза

1 215 / 15 НАПИСИ
ОТКАЖАНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ ШТРАЈК НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР

ОТКАЖАНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ ШТРАЈК НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈАВНИОТ СЕКТОР

Стотици домашни и меѓународни летови во Германија се откажани поради предупредувачкиот штрајк на вработените во јавниот сектор. Поради штрајкот на пер ...
БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА ЈА КУПУВААТ ПОРАНЕШНАТА КОМПАНИЈА НА НИКИ ЛАУДА – АВСТРИСКАТА НИКИ

БРИТИШ ЕРВЕЈС И ИБЕРИЈА ЈА КУПУВААТ ПОРАНЕШНАТА КОМПАНИЈА НА НИКИ ЛАУДА – АВСТРИСКАТА НИКИ

Интернешенел Ерлајнс Груп, која е сопственик на британската Бритиш ервејс и шпанската компанија Иберија ќе ја купи банкротираната австриска нискобуџет ...
ПО ЕР БЕРЛИН, ЛУФТХАНЗА ЈА КУПУВА И АЛИТАЛИЈА

ПО ЕР БЕРЛИН, ЛУФТХАНЗА ЈА КУПУВА И АЛИТАЛИЈА

Како што се ближи крајниот рок за доставување понуди за купување на Алиталија, весникот „Кориере дела сера“ објави дека Луфтханза ќе го преземе банкро ...
„ЛУФТХАНЗА“ ГО ПРЕЗЕМА „ЕР БЕРЛИН“ ЗА 1,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

„ЛУФТХАНЗА“ ГО ПРЕЗЕМА „ЕР БЕРЛИН“ ЗА 1,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Германскиот авиопревозник „Луфтханза“ ќе купи голем дел од акциите на банкротираниот ривал „Ер Берлин“, соопшти извршниот директор на компанијата Карс ...
„ЕР БЕРЛИН“ ОТИДЕ ВО СТЕЧАЈ

„ЕР БЕРЛИН“ ОТИДЕ ВО СТЕЧАЈ

Втората најголема авиокомпанија во Германија „Ер Берлин“ отиде во стечај откако главниот акционер, „Етихад Ервејс“ од Абу Даби, ја запре финансиската ...
1 215 / 15 НАПИСИ