Таг: Луксембург

И ЕВРОПСКИТЕ МИНИСТРИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА, ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ ЌЕ ОДЛУЧАТ ЛИДЕРИТЕ НА САМИТОТ В ЧЕТВРТОК

И ЕВРОПСКИТЕ МИНИСТРИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА, ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ ЌЕ ОДЛУЧАТ ЛИДЕРИТЕ НА САМИТОТ В ЧЕТВРТОК

Mинистрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ денеска во Луксембург не успеаја да постигнат консензус  за отворање пристапни преговори со Се ...
ФРАНЦИЈА НЕ САКА ВЕТО, ТУКУ РЕФОРМА НА ПРОЦЕСОТ НА ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ДЕ МОНШАЛАН

ФРАНЦИЈА НЕ САКА ВЕТО, ТУКУ РЕФОРМА НА ПРОЦЕСОТ НА ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ДЕ МОНШАЛАН

Француската државна секретарка за европски прашања Амели де Моншалан рече дека Франција во принцип не е против проширувањето на ЕУ, но бара реформи. П ...
ЕВРОАМБАСАДОРИТЕ НЕ ГО УСВОИЈА ПРЕДЛОГОТ НА ФИНСКА, ЗА ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ

ЕВРОАМБАСАДОРИТЕ НЕ ГО УСВОИЈА ПРЕДЛОГОТ НА ФИНСКА, ЗА ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ

Aмбасадорите на земјите-членки на ЕУ на вечерашниот состанок во Луксембург не го усвоија предлогот на финското претседателство да се отворат пристапни ...
ПРЕГОВОРИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ ВО ЈУНИ 2019 СО ЧЕТИРИ УСЛОВИ ЗА МАКЕДОНИЈА

ПРЕГОВОРИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ ВО ЈУНИ 2019 СО ЧЕТИРИ УСЛОВИ ЗА МАКЕДОНИЈА

Македонија ќе добие условно отворање на преговори за влез во ЕУ во јуни 2019 година, твитна европскиот комесар за проширување на Европската Унија Јоха ...
КРУЖНА ФАНТАЗИЈА

КРУЖНА ФАНТАЗИЈА

1 „Денешниот договор отвора една нова врата за можности, отвора можности за нова соработка со Европа и во неа, меѓутоа сега доаѓа тешката работа. Ние ...
РОМАНИЈА ТРЕБА ДА ГИ ПРИЗНАЕ ИСТОПОЛОВИТЕ БРАКОВИ СКЛУЧЕНИ ВО ЕУ, ВЕЛАТ ОД ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА

РОМАНИЈА ТРЕБА ДА ГИ ПРИЗНАЕ ИСТОПОЛОВИТЕ БРАКОВИ СКЛУЧЕНИ ВО ЕУ, ВЕЛАТ ОД ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА

Романија треба да го признае бракот склучен во Белгија меѓу државјанин на Романија и неговиот американски сопруг и да им дозволи на двајцата да живеат ...
ЛУКСЕМБУРГ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ НЕ ЗАГУБИЛ ОД ФРАНЦИЈА ПРЕД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

ЛУКСЕМБУРГ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ НЕ ЗАГУБИЛ ОД ФРАНЦИЈА ПРЕД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Луксембург е најголемата сензација на квалификациите за Светското првенство 2018 во Русија, и тоа поради само еден освоен бод. По цели 103 години, Лу ...
ЛУКСЕМБУРГ БАРА УНГАРИЈА ДА СЕ ИСФРЛИ ОД ЕУ

ЛУКСЕМБУРГ БАРА УНГАРИЈА ДА СЕ ИСФРЛИ ОД ЕУ

Министерот за надворешни работи на Луксембург Жан Аселборн повика за суспендирање на Унгарија од ЕУ поради нејзините  масовни прекршоци на основните в ...
8 / 8 НАПИСИ