Таг: Љупчо Палевски

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ВО ТУРЦИЈА Е ЗАВРШЕН СУДСКИОТ ДЕЛ ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ПАЛЕВСКИ, ОСТАНУВА САМО АДМИНИСТРАТИВНИОТ, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЛОГА

ВО ТУРЦИЈА Е ЗАВРШЕН СУДСКИОТ ДЕЛ ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ПАЛЕВСКИ, ОСТАНУВА САМО АДМИНИСТРАТИВНИОТ, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЛОГА

Министерот за правда Кренар Лога очекува брзо да се случи екстрадицијата на Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничен за киднапирањата и убиствата на Вања ...
ТУРЦИЈА МУ ОДРЕДИ ПРИВРЕМЕН ЗАТВОР НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ВО БЕЛИКЕСИР

ТУРЦИЈА МУ ОДРЕДИ ПРИВРЕМЕН ЗАТВОР НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ВО БЕЛИКЕСИР

На Љупчо Палевски-Палчо, кој на 5 декември беше уапсен во Турција за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, му е одреден привремен затвор во затвор ...
СÈ ШТО КАЖАЛЕ СОУЧЕСНИЦИТЕ НА ПАЛЕВСКИ ВО УБИСТВАТА НА ВАЊА И НА ПАНЧЕ, СЕ ПОТВРДИЛО ОД МАТЕРИЈАЛНИТЕ ДОКАЗИ, РЕЧЕ БУБЕВСКИ

СÈ ШТО КАЖАЛЕ СОУЧЕСНИЦИТЕ НА ПАЛЕВСКИ ВО УБИСТВАТА НА ВАЊА И НА ПАНЧЕ, СЕ ПОТВРДИЛО ОД МАТЕРИЈАЛНИТЕ ДОКАЗИ, РЕЧЕ БУБЕВСКИ

Скопскиот јавен обвинител Гаврил Бубевски ја расчисти и последната дилема дали можеби се крие убиец и меѓу притворените 5 осомничени за киднапирање, в ...
ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ УРГИРА КАЈ ЕРДОГАН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ПАЛЧО, НЕ ОЧЕКУВА ТУРЦИЈА ДА УЦЕНУВА СО ЕКСТРАДИЦИИ НА ЃУЛЕНИСТИ

ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ УРГИРА КАЈ ЕРДОГАН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ПАЛЧО, НЕ ОЧЕКУВА ТУРЦИЈА ДА УЦЕНУВА СО ЕКСТРАДИЦИИ НА ЃУЛЕНИСТИ

Претседателот Стево Пендаровски најавува дека ќе ургира кај колегата Реџеп Таип Ердоган за да се убрза екстрадирањето од Турција на главниот осомничен ...
СОБРАНИЕТО ЗА 22 ДЕКЕМВРИ ЗАКАЖАЛО СЕДНИЦА ЗА ИНИЦИЈАТИВА ОД ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ, ШТО ЈА ПОДНЕЛ 12 ДЕНА ПРЕД УБИСТВОТО НА ВАЊА

СОБРАНИЕТО ЗА 22 ДЕКЕМВРИ ЗАКАЖАЛО СЕДНИЦА ЗА ИНИЦИЈАТИВА ОД ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ, ШТО ЈА ПОДНЕЛ 12 ДЕНА ПРЕД УБИСТВОТО НА ВАЊА

На собраниската седница број 135 закажана за 22 декември, ставена е точка за расправа по Иницијатива на овластениот предлагач Љупчо Палевски, за рефер ...
ОД ТУРЦИЈА Е ПОБАРАНО ДА ГО ЗАДРЖИ ПАЛЕВСКИ ВО ПРИТВОР ДО ЕКСТРАДИЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА

ОД ТУРЦИЈА Е ПОБАРАНО ДА ГО ЗАДРЖИ ПАЛЕВСКИ ВО ПРИТВОР ДО ЕКСТРАДИЦИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Министерството за правда побара од надлежните турски власти Љупчо Палевски да биде задржан во притвор поради екстрадиција сè до завршувањето на постап ...
ПАЛЕВСКИ Е УАПСЕН КАКО СЕ ДВИЖИ ПЕШКИ ПО АВТОПАТ ВО БАЛИКЕСИР, БИЛ САМ И НЕ ПРУЖАЛ ОТПОР

ПАЛЕВСКИ Е УАПСЕН КАКО СЕ ДВИЖИ ПЕШКИ ПО АВТОПАТ ВО БАЛИКЕСИР, БИЛ САМ И НЕ ПРУЖАЛ ОТПОР

Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничен за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, е уапсен од турската полиција како се движи пешки по ...
ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

Приведен е 46-годишен скопјанец кој се сомничи дека му помогнал на Љупчо Палевски - Палчо да избега во Турција, соопшти Јавното обвинителство. Спор ...
ПРИТВОР ДОБИ И ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ

ПРИТВОР ДОБИ И ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ

Вечерва притвор доби и приведениот Александар Ѓорчевски, татко на убиеното 14-годишно девојче Вања Ѓорчевска од Скопје, потврди Основниот кривичен суд ...
ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ДОБИ МЕРКА ПРИТВОР ВО ОТСУСТВО ЗА ГРАБНУВАЊЕ И УБИСТВО, МВР ИЗДАДЕ МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ДОБИ МЕРКА ПРИТВОР ВО ОТСУСТВО ЗА ГРАБНУВАЊЕ И УБИСТВО, МВР ИЗДАДЕ МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

Министерството за внатрешни работи (МВР) издаде меѓународна потерница по Љупчо Палевски со прекар Палчо, првоосомничениот дека ги организирал грабнува ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ