Таг: Мајка Тереза

1 3 4 545 / 45 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ ГИ ЧЕКА ЗАЕВ И ИВАНОВ ВО РИМ ЗА ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА МАЈКА ТЕРЕЗА ЗА СВЕТИЦА

ГРУЕВСКИ ГИ ЧЕКА ЗАЕВ И ИВАНОВ ВО РИМ ЗА ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА МАЈКА ТЕРЕЗА ЗА СВЕТИЦА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пристигна прв во Рим за утрешната церемонија на прогласување на Мајка Тереза во светица, на која ќе присус ...
АМБАСАДОРОТ ГАРЕТ СО ПОРАКА ДО ДИПЛОМАТИТЕ:САКАЈ ГИ СИТЕ, ВЕРУВАЈ НА МАЛКУМИНА, НЕ ПРАВИ ЗЛО НИКОМУ

АМБАСАДОРОТ ГАРЕТ СО ПОРАКА ДО ДИПЛОМАТИТЕ:САКАЈ ГИ СИТЕ, ВЕРУВАЈ НА МАЛКУМИНА, НЕ ПРАВИ ЗЛО НИКОМУ

Вечерва Британската амбасада во Скопје го слви 90 - тиот роденден на кралицата Елизабета Втора. На приемот во хотелот Алаксандар Палас дојдоа гости од ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОПУШТА САМО БРЗА ПОМОШ, БЛОКИРАНИ ТРИ МОСТА ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОПУШТА САМО БРЗА ПОМОШ, БЛОКИРАНИ ТРИ МОСТА ВО СКОПЈЕ

Само возила на Брза помош го поминуваат мостот Гоце Делчев. Шарената револуција го блокираше точно напладне, заедно со мостовите Слобода, кај МНР и Ма ...
ЗНАМЕТО СО ВИНОЖИТО НА ЛГБТИ ЗАЕДНИЦАТА ОСТАНА ЗАД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД ВЛАДА

ЗНАМЕТО СО ВИНОЖИТО НА ЛГБТИ ЗАЕДНИЦАТА ОСТАНА ЗАД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД ВЛАДА

Шарените на асфалтот пред Влада го нацртаа знамето на ЛГБТИ заедницата, познато и како знаме со виножито оти вечерашниот протест беше посветен и на хо ...
ДЕНЕС ПРОТЕСТ, УТРЕ БЛОКАДИ НА МОСТОВИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НЕ ДОЗВОЛУВА КРИМИНАЛЦИТЕ ДА ОСТАНАТ НЕКАЗНЕТИ

ДЕНЕС ПРОТЕСТ, УТРЕ БЛОКАДИ НА МОСТОВИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НЕ ДОЗВОЛУВА КРИМИНАЛЦИТЕ ДА ОСТАНАТ НЕКАЗНЕТИ

Денес протест, а утре блокада на Скопје најавува Шарената револуција чии активисти ги засилуваат активностите во очекување на 18 јуни, рок кој го дадо ...
1 3 4 545 / 45 НАПИСИ