Таг: македонска фудбалска репрезентација

МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЌЕ ИГРААТ СО ХОЛАНДИЈА, УКРАИНА И АВСТРИЈА НА ЕП 2020 АКО ГО ПОМИНАТ БАРАЖОТ ВО ЛИГА НА НАЦИИ

МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЌЕ ИГРААТ СО ХОЛАНДИЈА, УКРАИНА И АВСТРИЈА НА ЕП 2020 АКО ГО ПОМИНАТ БАРАЖОТ ВО ЛИГА НА НАЦИИ

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра во група со Холандија, Украина и Австрија на Европското првенство во 2020 година, ако успее да се пласир ...
МАКЕДОНИЈА РЕМИЗИРАШЕ СО ИТАЛИЈА И ЈА ПРАТИ ВО БАРАЖ ЗА МУНДИЈАЛОТ

МАКЕДОНИЈА РЕМИЗИРАШЕ СО ИТАЛИЈА И ЈА ПРАТИ ВО БАРАЖ ЗА МУНДИЈАЛОТ

Македонската фудбалска репрезентација го оствари еден од највредните резултати на официјални натпревари, откако на гостувањето во Торино одигра 1:1 пр ...
АДЕМИ СЕ ВРАЌА ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ДВЕ ГОДИНИ

АДЕМИ СЕ ВРАЌА ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ДВЕ ГОДИНИ

Селекторот на фудбалската репрезентација Игор Ангеловски го вклучи Аријан Адеми во списокот играчи за последните две средби од квалификациите за Светс ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

Доколку не направи драстичен скок на ранг-листата на ФИФА во наредните два месеца, Македонија ќе игра натпревари против најслабите европски репрезента ...
4 / 4 НАПИСИ