Таг: македонска фудбалска репрезентација

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ИТАЛИЈА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ПЛЕЈОФОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР

МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ИТАЛИЈА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ПЛЕЈОФОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра со европскиот првак Италија во полуфиналето на плејофот за пласман на Светското првенство 2022 во Катар, ...
ФУДБАЛЕРИТЕ ГИ ДОБИЈА СИТЕ МОЖНИ ПРОТИВНИЦИ ОД БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО, МЕЃУ НИВ И ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ИТАЛИЈА

ФУДБАЛЕРИТЕ ГИ ДОБИЈА СИТЕ МОЖНИ ПРОТИВНИЦИ ОД БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО, МЕЃУ НИВ И ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ИТАЛИЈА

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако синоќа се комплети ...
ПОРТУГАЛИЈА И ШВЕДСКА МЕЃУ МОЖНИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА ВО БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

ПОРТУГАЛИЈА И ШВЕДСКА МЕЃУ МОЖНИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА ВО БАРАЖОТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Португалија со Кристијано Роналдо и Шведска со Златан Ибрахимовиќ се меѓу можните противници на македонската фудбалска репрезентација во плејофот за п ...
ГЕРМАНИЈА СО 4:0 ЖЕСТОКО Ѝ СЕ РЕВАНШИРАШЕ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ПОРАЗОТ ВО ДУИЗБУРГ ПРЕД ПОЛА ГОДИНА

ГЕРМАНИЈА СО 4:0 ЖЕСТОКО Ѝ СЕ РЕВАНШИРАШЕ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ПОРАЗОТ ВО ДУИЗБУРГ ПРЕД ПОЛА ГОДИНА

Германија жестоко ѝ се реваншираше на македонската репрезентација за понижувачкиот пораз во Дуизбург пред шест месеци во квалификациите за Светското п ...
ДА ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ КАДАРНИ ДА ИГРАМЕ И БЕЗ ПАНДЕВ, ВЕЛИ НОВИОТ СЕЛЕКТОР НА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ

ДА ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ КАДАРНИ ДА ИГРАМЕ И БЕЗ ПАНДЕВ, ВЕЛИ НОВИОТ СЕЛЕКТОР НА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ

Благоја Милевски денеска и официјално беше промовиран во нов селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, функција на која треба да остане на ...
БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ ГО НАСЛЕДИ ИГОР АНГЕЛОВСКИ КАКО СЕЛЕКТОР НА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ ГО НАСЛЕДИ ИГОР АНГЕЛОВСКИ КАКО СЕЛЕКТОР НА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Благоја Милевски ќе биде нов селектор на македонската фудбалска репрезентација, наследувајќи го Игор Ангеловски од 1 август. Педесетгодишниот Милевски ...
ОВА Е МОЈОТ ПОСЛЕДЕН АНГАЖМАН КАКО СЕЛЕКТОР, КАЖА ИГОР АНГЕЛОВСКИ ПО МЕЧОТ СО ХОЛАНДИЈА

ОВА Е МОЈОТ ПОСЛЕДЕН АНГАЖМАН КАКО СЕЛЕКТОР, КАЖА ИГОР АНГЕЛОВСКИ ПО МЕЧОТ СО ХОЛАНДИЈА

Игор Ангеловски индиректно најави дека дуелот со Холандија му беше последен како селектор на македонската фудбалска репрезентација. Зборувајќи на пре ...
ПАНДЕВ ИСПРАТЕН СО ОВАЦИИ, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА

ПАНДЕВ ИСПРАТЕН СО ОВАЦИИ, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА

Македонија со три порази во Ц групата го заврши историскиот прв настап на европските првенства. Тоа беше заокружено на арената „Јохан Кројф“ во Амстер ...
ФУДБАЛЕРИТЕ ОТПАТУВАА ЗА РОМАНИЈА НА ПЕТ ДЕНА ДО ДЕБИТО НА ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ФУДБАЛЕРИТЕ ОТПАТУВАА ЗА РОМАНИЈА НА ПЕТ ДЕНА ДО ДЕБИТО НА ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Со чартер-лет на „Кроација ерлајнс“, македонската фудбалска репрезентација утрово отпатува за Романија, на три дена до почетокот на Европското првенст ...
ФУДБАЛЕРИТЕ ВО 97. МИНУТА ИСПУШТИЈА ПОБЕДА ПРОТИВ СЛОВЕНИЈА НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН МЕЧ ПРЕД ЕП

ФУДБАЛЕРИТЕ ВО 97. МИНУТА ИСПУШТИЈА ПОБЕДА ПРОТИВ СЛОВЕНИЈА НА ПРВИОТ КОНТРОЛЕН МЕЧ ПРЕД ЕП

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1:1 со Словенија на првиот контролен натпревар пред дебито на Европското првенство, до чиј почеток остану ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ