Таг: македонска репрезентација

ПАНДЕВ ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА ГО ОДИГРА ЈУБИЛЕЈНИОТ 100. МЕЧ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ПАНДЕВ ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА ГО ОДИГРА ЈУБИЛЕЈНИОТ 100. МЕЧ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

На натпреварот против Летонија, Горан Пандев стана само вториот македонски фудбалер со 100 настапи за репрезентацијата. Пред мечот на „Филип Втори“ во ...
АЛИОСКИ ПОСТИГНА ТРИ ГОЛА ЗА САМО ОСУМ МИНУТИ ВО ШВАЈЦАРСКИОТ ШАМПИОНАТ

АЛИОСКИ ПОСТИГНА ТРИ ГОЛА ЗА САМО ОСУМ МИНУТИ ВО ШВАЈЦАРСКИОТ ШАМПИОНАТ

Лугано го победи Сион со 4:2 во швајцарскиот фудбалски шампионат, а најдобар играч на денешниот натпревар беше македонскиот репрезентативец Езџан Алио ...
2 / 2 НАПИСИ