Таг: Мала Речица

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ЕДНО ЛИЦЕ УБИЕНО, ДВАЈЦА ПРИВЕДЕНИ ПО СУДИР НА ДВЕ РИВАЛСКИ ГРУПИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

ЕДНО ЛИЦЕ УБИЕНО, ДВАЈЦА ПРИВЕДЕНИ ПО СУДИР НА ДВЕ РИВАЛСКИ ГРУПИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

Едно лице починало, а две лица се повредени по вооружената престрелка што се случи во четвртокот доцна попладне во тетовското село Мала Речица во близ ...
ТРОЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО БЛИЗИНА НА СЕДИШТЕТО НА ДУИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

ТРОЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО БЛИЗИНА НА СЕДИШТЕТО НА ДУИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

Три лица се ранети од кои едно потешко во оружена престрелка што се случила попладнево во Мала Речица во близина на седиштето на ДУИ, кај ресторанот „ ...
СЕЛА Е САМОЗАМИНАТ ОД ВЛАДАТА И НЕМАЛО ПРИТИСОЦИ ВРЗ НЕГО, ВЕЛИ АЛИ АХМЕТИ

СЕЛА Е САМОЗАМИНАТ ОД ВЛАДАТА И НЕМАЛО ПРИТИСОЦИ ВРЗ НЕГО, ВЕЛИ АЛИ АХМЕТИ

„Јас сум немал никакво влијание врз одлуката на Села сам да ја напушти Владата. Јас би го нарекол Села самозаминат. Вестите дека јас сум го условувал ...
ПО 16 ГОДИНИ ОБНОВЕН ЗАПАЛЕНИОТ МАНАСТИР ВО МАЛА РЕЧИЦА

ПО 16 ГОДИНИ ОБНОВЕН ЗАПАЛЕНИОТ МАНАСТИР ВО МАЛА РЕЧИЦА

Шеснаесет години откако е запален, обновен е и осветен манастирот посветен на Свети Ѓорѓи Победоносец во тетовска Мала Речица. Ова древно тетовско све ...
ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА, ПОЛИТИЧАРИТЕ ЌЕ ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ, ВЕЛИ АХМЕТИ

ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА, ПОЛИТИЧАРИТЕ ЌЕ ГО РЕШАТ ПРОБЛЕМОТ, ВЕЛИ АХМЕТИ

Пред почетокот на состанокот на централното претседателство на ДУИ, лидерот на партијата од Мала Речица, Али Ахмети, ги повика граѓаните да останат см ...
НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, AMA НЕ ИСКЛУЧУВАМЕ ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ИЗЈАВИ АХМЕТИ

НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, AMA НЕ ИСКЛУЧУВАМЕ ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ИЗЈАВИ АХМЕТИ

ДУИ не донесе одлука дали ќе ги повлекува или не министрите во техничката влада на Емил Димитриев. За таква одлука партијата прво ќе се консултирал ...
КЕШ АНАЛИЗА

КЕШ АНАЛИЗА

1 Корисниците на Народната кујна во Куманово и Старо Нагоричане останале без дневниот оброк, затоа што кумановскиот Центар за социјални работи не склу ...
НЕМА ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ МЕЃУ ДУИ И СДСМ, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

НЕМА ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ МЕЃУ ДУИ И СДСМ, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети изјави дека нема многу разлики меѓу платформите на ДУИ и СДСМ по вечерашната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев во Мала Ре ...
АЛИ АХМЕТИ ЌЕ СООПШТИ УТРЕВЕЧЕР ДАЛИ ДУИ ЌЕ КОАЛИЦИРА СО ВМРО-ДПМНЕ, НЕ КАЖУВА КОГО ИСПРАТИЛ ВО СДСМ

АЛИ АХМЕТИ ЌЕ СООПШТИ УТРЕВЕЧЕР ДАЛИ ДУИ ЌЕ КОАЛИЦИРА СО ВМРО-ДПМНЕ, НЕ КАЖУВА КОГО ИСПРАТИЛ ВО СДСМ

ДУИ утре попладне ќе  ја сопшти одлуката со кого би одела во коалиција, со ВМРО-ДПМНЕ или со СДСМ.  На седницата на централното претседателство, која ...
ЕДЕН УБИЕН, ДВАЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО МАЛА РЕЧИЦА

ЕДЕН УБИЕН, ДВАЈЦА РАНЕТИ ВО ПРЕСМЕТКА МЕЃУ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Еден убиен и двајца ранети е епилогот на ноќешната вооружена пресметка во Мала Речица, тетовско, за која жителите велат дека е меѓу дилери на дрога и ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ