Таг: мандат за формирање влада

ИМА ИНДИКАЦИИ ДЕКА ИВАНОВ ЌЕ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ

ИМА ИНДИКАЦИИ ДЕКА ИВАНОВ ЌЕ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние вели дека има индикации претседателот Ѓорге Иванов да го даде мандатот за состав на влада на парламентарното м ...
САКАМЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, КАЖА ЗАЕВ ПО ПОСЕТАТА НА СЕЛА ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

САКАМЕ ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, КАЖА ЗАЕВ ПО ПОСЕТАТА НА СЕЛА ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го посети тешко повредениот Зијадин Села од ДР-ДПА во Клиничката болница во Тетово, кадешто сè уште закрепнува по п ...
ВМРО-ДПМНЕ ДА ПРИФАТИ ДЕКА Е ОПОЗИЦИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

ВМРО-ДПМНЕ ДА ПРИФАТИ ДЕКА Е ОПОЗИЦИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека сега е најважно ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција и да ги прекине тензиите, по средбата со заменикот помошни ...
НЕ ГО ДАВАМ МАНДАТОТ И ДА СЕ ИЗБЕРЕ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, ВЕЛИ ИВАНОВ

НЕ ГО ДАВАМ МАНДАТОТ И ДА СЕ ИЗБЕРЕ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, ВЕЛИ ИВАНОВ

Претседателот Ѓорге Иванов најави дека и да се избере претседател на Собранието и СДСМ да постигне договор за коалиција со албанските партии, тој повт ...
ЕУ ПО СТОТИ ПАТ ГО ПОВИКА ИВАНОВ ДА ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА

ЕУ ПО СТОТИ ПАТ ГО ПОВИКА ИВАНОВ ДА ЈА ПРЕИСПИТА ОДЛУКАТА ЗА МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА

Европската комисија очекува Собранието да се деблокира без понатамошно одложување и уште еднаш го повика претседателот Ѓорге Иванов да ја преиспита од ...
САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му порача на претседателот Ѓорге Иванов сами да најдеме решение за политичката криза по изборите на 11 д ...
НЕМА КРАЈ НА КРИЗАТА ДОДЕКА ИМА НЕКАЗНИВОСТ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

НЕМА КРАЈ НА КРИЗАТА ДОДЕКА ИМА НЕКАЗНИВОСТ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

Холандскиот амбасадор во Скопје Воутер Пломп кажа дека е многу опасно да се користат меѓуетничките тензии за да се одвлече политичкото внимание од дру ...
НЕИЗБРИШАНИТЕ ГЛАСАЧИ ОД ПУСТЕЦ ПАК ЌЕ МОЖЕ ДА ГЛАСААТ В НЕДЕЛА

НЕИЗБРИШАНИТЕ ГЛАСАЧИ ОД ПУСТЕЦ ПАК ЌЕ МОЖЕ ДА ГЛАСААТ В НЕДЕЛА

Поголема група граѓани се обратила до Народниот правобранител со поплаки дека во Избирачкиот список, на нивната адреса, сѐ уште има и други луѓе. Дел ...
8 / 8 НАПИСИ