Таг: матура

МАТУРАТА ЌЕ СЕ ПОЛАГА НА 5 ЈУНИ, ДОТОГАШ МОН, НАСТАВНИЦИ И СРЕДНОШКОЛЦИ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО СКРАТАТ МАТЕРИЈАЛОТ ЗА УЧЕЊЕ

МАТУРАТА ЌЕ СЕ ПОЛАГА НА 5 ЈУНИ, ДОТОГАШ МОН, НАСТАВНИЦИ И СРЕДНОШКОЛЦИ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО СКРАТАТ МАТЕРИЈАЛОТ ЗА УЧЕЊЕ

Премиерот Зоран Заев од една и лидерот на Сојузот на средношколци Бленди Ходаи од друга страна, денеска ги соопштија договорените точки според кои мат ...
ДЕЛ ОД МАТУРАНТИТЕ ВО КУМАНОВО ЈА БОЈКОТИРАА НАСТАВАТА

ДЕЛ ОД МАТУРАНТИТЕ ВО КУМАНОВО ЈА БОЈКОТИРАА НАСТАВАТА

Дел од матурантите во Куманово денеска ја бојкотираа онлајн наставата. Од Секторот за образование при Општина Куманово, велат дека на настава не се вк ...
НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДРЖАВНА МАТУРА ШТИПСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО БЛОКИРАА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДРЖАВНА МАТУРА ШТИПСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО БЛОКИРАА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Група средношколци од петте средни училишта во Штип, во кои учат ученици и од соседните градови, протестираа против државната матура.  Со транспаренти ...
3 / 3 НАПИСИ