Таг: медицинска сестра

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ЗА МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА КОЈА НЕ МУ ПОМОГНАЛА НА ПАЦИЕНТ КОЈ ПАДНАЛ ОД КРЕВЕТ И СЕ ЈАВИЛ НА 112 ЗА ПОМОШ, ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ЖАЛАТ И ВЕЛАТ ТОА Е ИЗОЛИРАН СЛУЧАЈ

ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ЗА МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА КОЈА НЕ МУ ПОМОГНАЛА НА ПАЦИЕНТ КОЈ ПАДНАЛ ОД КРЕВЕТ И СЕ ЈАВИЛ НА 112 ЗА ПОМОШ, ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ЖАЛАТ И ВЕЛАТ ТОА Е ИЗОЛИРАН СЛУЧАЈ

Велешката болница потврди дека пред месец и пол, пациент кој паднал од креветот два часа чекал помош па откако немало ни доктор ни сестра да му помогн ...
НОВА ЖРТВА НА ИЗМАМИТЕ СО БРЗИ КРЕДИТИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ КАРТИ, МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ВРАТИ 163.000 ДЕНАРИ КРЕДИТ ШТО ДРУГ ГО ЗЕЛ НА НЕЈЗИНО ИМЕ

НОВА ЖРТВА НА ИЗМАМИТЕ СО БРЗИ КРЕДИТИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ КАРТИ, МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ВРАТИ 163.000 ДЕНАРИ КРЕДИТ ШТО ДРУГ ГО ЗЕЛ НА НЕЈЗИНО ИМЕ

Анета Петровска, медицинска сестра вработена во една од најголемите државни болници во Скопје, на која ѝ се украдени податоците од личната карта, е уш ...
СЛАВЈАНКА ВЛАХЧЕВА, ПРВАТА ШКОЛУВАНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО МАКЕДОНИЈА, ЌЕ ДОБИЕ МЕМОРИЈАЛНА ВИТРИНА ВО ШТИПСКИОТ МУЗЕЈ

СЛАВЈАНКА ВЛАХЧЕВА, ПРВАТА ШКОЛУВАНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО МАКЕДОНИЈА, ЌЕ ДОБИЕ МЕМОРИЈАЛНА ВИТРИНА ВО ШТИПСКИОТ МУЗЕЈ

Пропаднаа неколку иницијативи Медицинското училиште во Штип да го носи името на Славјанка Влахчева, „првото македонско девојче во бело“, како што ја в ...
25 ОБВИНЕТИ ЗА ШЕМА ВО КОЈА УЧИЛИШТА ВО ФЛОРИДА ПРОДАЛЕ 7.600 ЛАЖНИ ДИПЛОМИ ЗА МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ЗА ВКУПНО 114 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

25 ОБВИНЕТИ ЗА ШЕМА ВО КОЈА УЧИЛИШТА ВО ФЛОРИДА ПРОДАЛЕ 7.600 ЛАЖНИ ДИПЛОМИ ЗА МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ЗА ВКУПНО 114 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Дваесет и пет луѓе се обвинети за вмешаност во шемата за продажба на лажни дипломи за медицински сестри на неколку училишта во Флорида. Федералните об ...
НЕВАКЦИНИРАНА 28-ГОДИШНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД КИЧЕВО ПОЧИНА ОД КОВИД-19

НЕВАКЦИНИРАНА 28-ГОДИШНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД КИЧЕВО ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Дваесет и осумгодишна медицинска сестра од Кичевската болница почина вчера по компликации од ковид-19 на Инфективната клиника во Скопје, потврди за СА ...
ЛЕКАРИ ПРИЈАВИЛЕ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО, ЛАЖЕЛА ДЕКА ТИЕ БАРААТ

ЛЕКАРИ ПРИЈАВИЛЕ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО, ЛАЖЕЛА ДЕКА ТИЕ БАРААТ

За медицинска сестра од Клинички центар обвинителството до Кривичниот суд поднесе мерки на претпазливост, откако двајца лекари ја пријавиле дека зела ...
ПАЦИЕНТ СО КОВИД-19 ЗАЕДНО СО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ВОЗАЧ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ОД СТРУМИЦА ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ КАЈ ШТИП

ПАЦИЕНТ СО КОВИД-19 ЗАЕДНО СО МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ВОЗАЧ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ОД СТРУМИЦА ИЗЛЕТАЛО ОД ПАТОТ КАЈ ШТИП

Пациент заразен со ковид-19 од Струмица чија здравствена состојба се влошила, заедно со медицинска сестра и возач се повредени откако синоќа кај штипс ...
ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД КУМАНОВО ДОНИРАА КРВНА ПЛАЗМА ЗА ЛЕКУВАЊЕ БОЛНИ ОД КРОНАВИРУС

ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД КУМАНОВО ДОНИРАА КРВНА ПЛАЗМА ЗА ЛЕКУВАЊЕ БОЛНИ ОД КРОНАВИРУС

Тројца здравствени работници во Општата болница во Куманово кои прележаа ковид-19, вчера даруваа крвна плазма за лекување на заболените од коронавирус ...
МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД НЕОНАТОЛОГИЈА ВО ШТИП ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ШЕСТ КОЛЕГИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, А СЕДУМ РОДИЛКИ СЕ ПОД НАДЗОР

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД НЕОНАТОЛОГИЈА ВО ШТИП ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ШЕСТ КОЛЕГИ СЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, А СЕДУМ РОДИЛКИ СЕ ПОД НАДЗОР

Медицинска сестра од Одделот за неонатологија при Штипската клиничка болница за детски болести е позитивна на коронавирус поради што таа е под посебна ...
ПАК НАПАДНАТИ ЛЕКАРИ, ПРИДРУЖБА НА ПАЦИЕНТ ТЕПАЛА ВО БОЛНИЦАТА „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“

ПАК НАПАДНАТИ ЛЕКАРИ, ПРИДРУЖБА НА ПАЦИЕНТ ТЕПАЛА ВО БОЛНИЦАТА „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“

Лекари, медицински сестри и болничари биле нападнати во раните утрински часови во болницата „Св. Наум Охридски“ од придружба на пациент, кој бил приме ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ