Таг: метро

ВОЗ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛИ ОТКАКО СЕ УРНА НАДЗЕМЕН ПРЕМИН ОД МЕТРОТО ВО МЕКСИКО СИТИ, НАЈМАЛКУ 15 МРТВИ

ВОЗ ПАДНА ВРЗ АВТОМОБИЛИ ОТКАКО СЕ УРНА НАДЗЕМЕН ПРЕМИН ОД МЕТРОТО ВО МЕКСИКО СИТИ, НАЈМАЛКУ 15 МРТВИ

Најмалку 15 луѓе загинаа откако се урна издигнат дел од метрото во Мексико Сити, при што возот падна врз автомобили на прометна сообраќајница. Официја ...
СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО ЧИЛЕ ПОРАДИ ПОСКАПУВАЊЕТО НА КАРТИТЕ ЗА МЕТРО

СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО ЧИЛЕ ПОРАДИ ПОСКАПУВАЊЕТО НА КАРТИТЕ ЗА МЕТРО

Бројот на мртви во насилните протести во Чиле порасна на седум, откако беше запалена текстилна фабрика, при што загинаа петмина. Војската и полицијат ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ СЕ КАЧИЈА НА ВОЗОВИТЕ НА ЛОНДОНСКОТО МЕТРО

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ СЕ КАЧИЈА НА ВОЗОВИТЕ НА ЛОНДОНСКОТО МЕТРО

Лондонската подземна железница привремено запре со сообраќај откако демонстрантите против климатски промени се качија на возовите. Две линии беа по ...
ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ЛОНДОНСКОТО МЕТРО Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, НЕМА ЗАГИНАТИ, ОБЈАВИ СКОТЛАНД ЈАРД

ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ЛОНДОНСКОТО МЕТРО Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, НЕМА ЗАГИНАТИ, ОБЈАВИ СКОТЛАНД ЈАРД

Детонацијата што утрово се случи во подземната железница во југозападниот дел на Лондон била предизвикана од импровизирана експлозивна направа, објави ...
10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Најмалку 10 лица загинаа, а други 50 се повредени во две експлозии во метрото во Санкт Петерсбург, јавија руските медиуми. Агенциите „ТАСС“ и „Инте ...
ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

Градските власти во Рим го запреа метрото по силниот земјотрес од 6,5 степени што утринава ја погоди централна Италија, а две цркви во Норча, каде беш ...
МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

Најмалку шетмина загинаа, а тројца се повредени се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата и рече дека нападот го трет ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

Најмалку шестмина загинаа и многумина се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Според очевидци има тројца напаѓачи ...
ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ПУКААТ ВО МИНХЕН

ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ПУКААТ ВО МИНХЕН

Повеќемина загинаа и се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Германските медиуми известуваат дека има најмалку 10- ...
БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Белгискиот јавен сервис „Ве-ер-те“ објави дека е зголемен бројот на жртвите во нападите во Брисел и оти тој се искачил ...
10 / 10 НАПИСИ