Таг: министер за земјоделие

СТОЧАРИТЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ОТИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ НЕ ИМ ОДГОВОРИ НА БАРАЊАТА

СТОЧАРИТЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ОТИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ НЕ ИМ ОДГОВОРИ НА БАРАЊАТА

Tрибината на Министерството за земјоделие во Велес беше прекината откако министерот Љупчо Николовски им кажа на сточарите од велешко дека лажат, по шт ...
СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПАНИЧАТ ОТИ НЕМА ИЗВОЗ НА ЗЕЛКА ВО РУСИЈА

СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПАНИЧАТ ОТИ НЕМА ИЗВОЗ НА ЗЕЛКА ВО РУСИЈА

Закочи извозот на македонската зелка кон Русија што предизвика редуциран откуп и пад на откупната цена во струмичко. Речиси сите компании го намалија ...
2 / 2 НАПИСИ