Таг: министерка за култура

1 2 326 / 26 НАПИСИ
КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Јавни личности од културата, истакнати уметници од сите области се во првите редови на граѓанските иницијативи што во име на „одбрана на Македонија“ с ...
ЗЛАТНИОТ МНТ ОД 40 МИЛИОНИ ЕВРА ПО 4 ГОДИНИ ДОБИ БИФЕ ЗА ГЛУМЦИТЕ

ЗЛАТНИОТ МНТ ОД 40 МИЛИОНИ ЕВРА ПО 4 ГОДИНИ ДОБИ БИФЕ ЗА ГЛУМЦИТЕ

Глумците од Македонскиот народен театар неделава се пресреќни зашто конечно добија бифе, кое е од интерен карактер зашто е на вториот кат од зградата. ...
БИТОЛСКИ ТЕАТАР ДОБИ ГАГА КАРТА ЗА КАЈ ЛЕДИ ГАГА

БИТОЛСКИ ТЕАТАР ДОБИ ГАГА КАРТА ЗА КАЈ ЛЕДИ ГАГА

Санта Барбара не е провинциско место, зашто таму живеат најголемите ѕвезди на земјата, како Леди Гага, одговори директорот на Битолскиот театар Валент ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ, ВЛЕЗЕ ОД ЗАДНИОТ ВЛЕЗ

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ, ВЛЕЗЕ ОД ЗАДНИОТ ВЛЕЗ

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска дојде на распит во Основниот суд Скопје 1. Таа во судот влезе од задната врата што ја кори ...
БЕТИ НЕ МУ ГИ ДАВАЛА ДОКУМЕНТИТЕ НА СЈО

БЕТИ НЕ МУ ГИ ДАВАЛА ДОКУМЕНТИТЕ НА СЈО

Обвинители од Специјалното обвинителство со судска наредба во понеделникот влегле во Министерството за култура. Министерката за култура Елизабета Канч ...
НЕДЕЛАВА ВТОРА ШАНСА ЗА ПОВИКАНИТЕ КОИ НЕ ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СЈО

НЕДЕЛАВА ВТОРА ШАНСА ЗА ПОВИКАНИТЕ КОИ НЕ ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера потврди дека очекува неделава на распит да дојдат сите оние кои беа повикани, а не дојдоа. Јанева н ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ