Таг: Министерство за образование и наука

1 2 3 4 5 20 / 46 НАПИСИ
СТУДЕНТИ – ВОЛОНТЕРИ ЌЕ ИМ ДАВААТ ДОПОЛНИТЕЛНИ ЧАСОВИ НА ОСНОВЦИ

СТУДЕНТИ – ВОЛОНТЕРИ ЌЕ ИМ ДАВААТ ДОПОЛНИТЕЛНИ ЧАСОВИ НА ОСНОВЦИ

Објавен е повик за студенти за да им даваат дополнителни часови на ученици од основно образование. Министерството за образование и наука (МОН) вели де ...
УЧЕНИЦИТЕ ДО 20 НОЕМВРИ ДА СЕ ОЦЕНАТ ОНЛАЈН ИЛИ ПО ПОТРЕБА ВО УЧИЛНИЦА, ВЕЛИ МОН

УЧЕНИЦИТЕ ДО 20 НОЕМВРИ ДА СЕ ОЦЕНАТ ОНЛАЈН ИЛИ ПО ПОТРЕБА ВО УЧИЛНИЦА, ВЕЛИ МОН

Учениците да ги добијат првите сумарни оценки до 20 ноември, со оглед на тоа што наставата оваа учебнна година почна на 1 октомври, е препораката на Б ...
53 УЧЕНИЦИ И 8 НАСТАВНИЦИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОД ПОЧЕТОКОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

53 УЧЕНИЦИ И 8 НАСТАВНИЦИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОД ПОЧЕТОКОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

За пет дена од почетокот на учебната година досега во изолација се вкупно 53 ученици и 8 наставници, соопшти Министерството за образование и наука (МО ...
БАРАМЕ ДА НЀ ВРАТИТЕ НА УЧИЛИШТЕ, ПА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ, Ѝ ПИШАА НА ЦАРОВСКА СТРУШКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ КОИ ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ОНЛАЈН НАСТАВА

БАРАМЕ ДА НЀ ВРАТИТЕ НА УЧИЛИШТЕ, ПА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ, Ѝ ПИШАА НА ЦАРОВСКА СТРУШКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ КОИ ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ОНЛАЈН НАСТАВА

Струшките средношколци преку писмо ѝ одговорија на министерката за образование и наука Мила Царовска, која изминатиот викенд најави дека ќе има санкци ...
ЌЕ ИМА КАЗНИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ВЛАДИНИТЕ ОДЛУКИ ЗА НАСТАВА, ВЕЛАТ ЦАРОВСКА И ФИЛИПЧЕ

ЌЕ ИМА КАЗНИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ВЛАДИНИТЕ ОДЛУКИ ЗА НАСТАВА, ВЕЛАТ ЦАРОВСКА И ФИЛИПЧЕ

Здравствените и образовните власти во земјава апелираат училиштата и учениците да ги почитуваат препораките на Комисијата за заразни болести и одлукат ...
ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА МОЖЕ ДА ПАДНЕ И ДЕНЕС, ДОСЕГА СЕ РЕГИСТРИРАЛЕ 88 ИЛЈАДИ КОРИСНИЦИ, ВЕЛИ МОН

ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА МОЖЕ ДА ПАДНЕ И ДЕНЕС, ДОСЕГА СЕ РЕГИСТРИРАЛЕ 88 ИЛЈАДИ КОРИСНИЦИ, ВЕЛИ МОН

Над 88 илјади активни корисници биле најавени вчера на Националната платформа за учење на далечина, кога започна тестирањето, кое ќе продолжи и денес, ...
ОБЈАВЕНА WWW.SCHOOLS.MK, ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН УЧЕЊЕ

ОБЈАВЕНА WWW.SCHOOLS.MK, ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН УЧЕЊЕ

На пет дена пред стартот на новата учебна година, од полноќ е достапна веб страницата на eдинствената национална платформа за онлајн учење преку адрес ...
НА ДВЕ НЕДЕЛИ ПРЕД СТАРТОТ НА ШКОЛСКАТА ГОДИНА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ГИ ПОВИКА УЧЕНИЦИТЕ ДА КРЕИРААТ ЛОГО И НАЗИВ ЗА НАЦИОНАЛНАТА ПЛАТФОРМА ЗА ОНЛАЈН УЧЕЊЕ

НА ДВЕ НЕДЕЛИ ПРЕД СТАРТОТ НА ШКОЛСКАТА ГОДИНА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ГИ ПОВИКА УЧЕНИЦИТЕ ДА КРЕИРААТ ЛОГО И НАЗИВ ЗА НАЦИОНАЛНАТА ПЛАТФОРМА ЗА ОНЛАЈН УЧЕЊЕ

На две недели пред почетокот на новата учебна година, Министерството за образование и наука (МОН) објави јавен повик за избор на идејно решение за лог ...
ДОДЕКА СИТЕ ЧЕКААТ ПЛАН ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА И ОБУКА ЗА НАСТАВНИЦИТЕ, ВРАБОТЕНИТЕ И ДИРЕКТОРОТ НА БИРОТО ЗА РАЗВОЈ НА ОБРАЗОВАНИЕТО СИ ОТИШЛЕ НА КОЛЕКТИВЕН ОДМОР

ДОДЕКА СИТЕ ЧЕКААТ ПЛАН ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА И ОБУКА ЗА НАСТАВНИЦИТЕ, ВРАБОТЕНИТЕ И ДИРЕКТОРОТ НА БИРОТО ЗА РАЗВОЈ НА ОБРАЗОВАНИЕТО СИ ОТИШЛЕ НА КОЛЕКТИВЕН ОДМОР

Над 200 вработени во Бирото за развој на образованието и директорот си отишле на колективен годишен одмор без да ја изработат програмата за скратен на ...
ЗА УЧЕНИЦИТЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ГОДИНАВА ЌЕ ИМА ОБРАЗОВНИ АСИСТЕНТИ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

ЗА УЧЕНИЦИТЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ И ГОДИНАВА ЌЕ ИМА ОБРАЗОВНИ АСИСТЕНТИ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

Образовните и лични асистенти ќе продолжат да се ангажираат преку програмата за општинско корисна работа во соработка со УНДП, која успешно се реализи ...
1 2 3 4 5 20 / 46 НАПИСИ