Таг: Министерството за култура

ДЕЛ ОД КОНКУРСОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЌЕ БИДЕ ПОНИШТЕН, НАЈАВИ ЗАЕВ ПО СКАНДАЛОЗНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

ДЕЛ ОД КОНКУРСОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЌЕ БИДЕ ПОНИШТЕН, НАЈАВИ ЗАЕВ ПО СКАНДАЛОЗНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

Дел од Конкурсот за проекти од национален интерес на Министерството за култура за 2019 ќе биде поништен, изјави вечерва премиерот Зоран Заев, по реакц ...
АЛАЃОЗОВСКИ И ФИЛМАЏИИТЕ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ДОБАР ФИЛМ

АЛАЃОЗОВСКИ И ФИЛМАЏИИТЕ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ДОБАР ФИЛМ

Министерството за култура ќе го дополни буџетот за филм за 2018 користејќи ги механизмите за пренамена на средства и ребаланс на буџетот, соопшти Мини ...
НА АРХЕОЛОШКИТЕ ЛОКАЛИТЕТИ ИМ ДОЛЖИМЕ БАРЕМ ПАТОКАЗИ И ДА ИМ СЕ ИСКОСИ ТРЕВАТА – ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА АРХЕОЛОГИЈАТА

НА АРХЕОЛОШКИТЕ ЛОКАЛИТЕТИ ИМ ДОЛЖИМЕ БАРЕМ ПАТОКАЗИ И ДА ИМ СЕ ИСКОСИ ТРЕВАТА – ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА АРХЕОЛОГИЈАТА

Имаме непроценливо културно богатство, но не ни е доволно презентерано и популаризирано во нашата и во светската јавност, смета проект менаџерот на Ин ...
СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ И ДУИ

СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ И ДУИ

Работни групи на СДСМ и ДУИ денеска се сретнаа за да ги почнат преговорите за формирање нова влада. СДСМ е претставен од членовите на раководството Ра ...
ТРУДОВА ИНСПЕКЦИЈА ЗА ТЕУТА АРИФИ И ИЗЕТ МЕЏИТИ

ТРУДОВА ИНСПЕКЦИЈА ЗА ТЕУТА АРИФИ И ИЗЕТ МЕЏИТИ

Неколку часа откако Демократската унија за интеграција соопшти дека не донела одлука да прави коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, чиј лидер Никола Груевски имаше ...
АХМЕТИ ДО ВЕЧЕР ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ДАЛИ ОДИ СО ВМРО-ДПМНЕ, НА ПОЛНОЌ ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА МАНДАТАРОТ ГРУЕВСКИ

АХМЕТИ ДО ВЕЧЕР ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ДАЛИ ОДИ СО ВМРО-ДПМНЕ, НА ПОЛНОЌ ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА МАНДАТАРОТ ГРУЕВСКИ

По маратонска, целодневна седница на претседателството, Демократската унија за интеграција (ДУИ) на Али Ахмети, вчера не успеа да постигне согласност ...
6 / 6 НАПИСИ