Таг: мито

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
НА СЕКОЈА ВТОРА ПРИВАТНА КОМПАНИЈА ЛАНИ Ѝ БИЛО БАРАНО МИТО И НАД 100.000 ЕВРА ГЛАВНО ОД ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ, НО РЕТКО КОЈА ПРИЈАВИЛА КОРУПЦИЈА, ПОКАЖА АНКЕТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

НА СЕКОЈА ВТОРА ПРИВАТНА КОМПАНИЈА ЛАНИ Ѝ БИЛО БАРАНО МИТО И НАД 100.000 ЕВРА ГЛАВНО ОД ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ, НО РЕТКО КОЈА ПРИЈАВИЛА КОРУПЦИЈА, ПОКАЖА АНКЕТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

Анкетата на Стопанската комора на Северна Македонија покажува дека од 130 анкетирани приватни компании, од најголеми до најмали, на секоја втора ѝ бил ...
МЕМЕТИ ПО ПРЕТРЕСОТ КАЈ НЕГО ДОШОЛ НА РАБОТА И ГИ УБЕДУВАЛ КОЛЕГИТЕ ДЕКА НЕМАЛ ВРСКА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ

МЕМЕТИ ПО ПРЕТРЕСОТ КАЈ НЕГО ДОШОЛ НА РАБОТА И ГИ УБЕДУВАЛ КОЛЕГИТЕ ДЕКА НЕМАЛ ВРСКА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ

Осомничениот член на Советот на јавни обвинители Иџет Мемети, за кого Обвинителството за организиран криминал и корупција соопшти дека е под истрага а ...
ВО ШЕМА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ БИЛ ИЏЕТ МЕМЕТИ, ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

ВО ШЕМА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ БИЛ ИЏЕТ МЕМЕТИ, ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

Паралелно со големиот претрес во Врховниот суд до полноќ, од каде што биле земани докази против уапсениот судија Наќе Георгиев, истражителите од ОЈО з ...
ОДЗЕМЕН ИМУНИТЕТОТ НА ВРХОВНИОТ СУДИЈА ГЕОРГИЕВ, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЛОРЕТА ГЕОРГИЕВА КОЈА ПРЕТХОДНО ГО СПАСИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ, НЕ ДОЈДЕ НА СЕДНИЦАТА ЗАШТО НЕМАЛА ПРЕВОЗ

ОДЗЕМЕН ИМУНИТЕТОТ НА ВРХОВНИОТ СУДИЈА ГЕОРГИЕВ, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЛОРЕТА ГЕОРГИЕВА КОЈА ПРЕТХОДНО ГО СПАСИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ, НЕ ДОЈДЕ НА СЕДНИЦАТА ЗАШТО НЕМАЛА ПРЕВОЗ

Судскиот совет на седницата по полноќ му го одзеде судискиот имунитет на уапсениот врховен судија Наќе Георгиев од Струмица, за кого истрагата не заст ...
УАПСЕН ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ, ФАТЕН Е ВО МОМЕНТОТ ДОДЕКА ЗЕМА МИТО, КАЖА МВР

УАПСЕН ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ, ФАТЕН Е ВО МОМЕНТОТ ДОДЕКА ЗЕМА МИТО, КАЖА МВР

Врховниот судија Наќе Георгиев, денеска е уапсен во моментот кога зема мито за да му заврши работа, односно услуга на обвинет. „Денеска 20 мај, лиш ...
ВТОР ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА, ДОМА МУ ПРОНАШЛЕ МИЛИОН ДОЛАРИ

ВТОР ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА, ДОМА МУ ПРОНАШЛЕ МИЛИОН ДОЛАРИ

Втор висок функционер на руското министерство за одбрана е уапсен под обвинение за корупција, два дена откако Владимир Путин го смени министерот Серге ...
АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ОБВИНЕТ ДЕКА ПРИМИЛ МИТО ОД 600.000 ДОЛАРИ

АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ОБВИНЕТ ДЕКА ПРИМИЛ МИТО ОД 600.000 ДОЛАРИ

Американскиот конгресмен Хенри Квељар и неговата сопруга се обвинети дека примиле мито од 600.000 долари, објави министерството за правда. Тие наводно ...
УАПСЕН ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО ЗАМЕНИКОТ НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ШОЈГУ

УАПСЕН ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО ЗАМЕНИКОТ НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ШОЈГУ

Рускиот заменик-министер за одбрана Тимур Иванов е уапсен под сомнение дека земал мито. Истражниот комитет потврди дека 47-годишниот Иванов е во притв ...
РАЗБИЕНА РУСКА ПРОПАГАНДНА МРЕЖА КОЈА ПОДМИТУВАЛА ПОЛИТИЧАРИ ОД ЕВРОПСКА УНИЈА

РАЗБИЕНА РУСКА ПРОПАГАНДНА МРЕЖА КОЈА ПОДМИТУВАЛА ПОЛИТИЧАРИ ОД ЕВРОПСКА УНИЈА

Властите во неколку земји кажаа дека е разбиена пропагандна мрежа поддржана од Русија која ширела антиукраински информации и плаќала европски политича ...
МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

Поткуп, апсење и носење директно пред обвинител, кој сега бара притвор за подмитувачот, се случило вчера на Граничниот премин Блаце, кога сопственик н ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ