Таг: мобинг

MEСТО ДА ЈА УНАПРЕДАТ, ПОЛИЦАЈКА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА ЈА ДЕГРАДИРАЛЕ СО КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА ЗА ПОМАЛА ПЛАТА, Ѝ РЕКЛЕ НЕ ИМ ТРЕБААТ ЖЕНИ

MEСТО ДА ЈА УНАПРЕДАТ, ПОЛИЦАЈКА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА ЈА ДЕГРАДИРАЛЕ СО КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА ЗА ПОМАЛА ПЛАТА, Ѝ РЕКЛЕ НЕ ИМ ТРЕБААТ ЖЕНИ

Полицајка од МВР, припадничка на Единицата за специјални задачи „Тигар“, по враќањето од породилно отсуство завршила како службеничка во канцеларија с ...
ЏАФЕРИ ЌЕ ИМ ГО ЧИТА ЗАКОНОТ ЗА РАБОТНИ ОДНОСИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОТКАКО ГО ОБВИНИЈА ЗА МОБИНГ

ЏАФЕРИ ЌЕ ИМ ГО ЧИТА ЗАКОНОТ ЗА РАБОТНИ ОДНОСИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОТКАКО ГО ОБВИНИЈА ЗА МОБИНГ

Претседателот на Собранието Талат Џафери најави дека денеска ќе им го чита Законот за работни односи на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, откако опозициската ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ОСУДЕН ЗА МОБИНГ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ОСУДЕН ЗА МОБИНГ

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски е осуден за мобинг. Граѓанскиот суд денеска донесе одлука дека се потврдува тужба ...
МИХАЈЛОВА МЕ СУСПЕНДИРА, ПАНЧЕВСКИ МИ МЕСТИ АПСЕЊЕ, ТВРДИ ТУЖИТЕЛОТ ЗА МОБИНГ СТАМЕНКОВСКИ ПРЕД ДЕНЕШНОТО РОЧИШТЕ

МИХАЈЛОВА МЕ СУСПЕНДИРА, ПАНЧЕВСКИ МИ МЕСТИ АПСЕЊЕ, ТВРДИ ТУЖИТЕЛОТ ЗА МОБИНГ СТАМЕНКОВСКИ ПРЕД ДЕНЕШНОТО РОЧИШТЕ

Судењето за мобинг по тужбата што му ја поднесе поранешниот раководител на човечки ресурси Горан Стаменковски на поранешниот претседател на Основниот ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

  Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски бил член на Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ), тврди Горан Стаменковски ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

Одложено е првото рочиште од судскиот процес за мобинг против поранешниот претседател на Основен суд Скопје 1 Владимир Панчевски. Тужител е поранешнио ...
ПОЧНУВА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

ПОЧНУВА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

Во Основниот суд Скопје 2 денеска почнува судскиот процес против експретседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски. Него го тужи поранешни ...
ИЛИЈА ДА ДОЈДЕ НА ПРОТЕСТ ДА ВИДИ ШТО Е МОБИНГ, ПОРАЧА ЛИЛЕ СТЕЧАЈКАТА

ИЛИЈА ДА ДОЈДЕ НА ПРОТЕСТ ДА ВИДИ ШТО Е МОБИНГ, ПОРАЧА ЛИЛЕ СТЕЧАЈКАТА

„Илија да дојде на протест со стечајците па да види што е мобинг, а не да се седи во фотелја во собранието и да филозофира“, ваква порака му упати лид ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВТОРНО БОИ ПРЕД СОБРАНИЕТО ЗА ПОДДРШКА НА СЈО

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВТОРНО БОИ ПРЕД СОБРАНИЕТО ЗА ПОДДРШКА НА СЈО

Шарените револуционери кои попладнево се собраа пред Собранието на Македонија за поддршка на СЈО почнаа со боење на улицата. Тие се уште се собираат н ...
9 / 9 НАПИСИ