Таг: моден дизајнер

ПОЧИНА КАНСАИ ЈАМАМОТО, МОДНИОТ ДИЗАЈНЕР КОЈ ПРАВЕШЕ КОСТИМИ ЗА ДЕЈВИД БОУВИ

ПОЧИНА КАНСАИ ЈАМАМОТО, МОДНИОТ ДИЗАЈНЕР КОЈ ПРАВЕШЕ КОСТИМИ ЗА ДЕЈВИД БОУВИ

Прославениот јапонски моден дизајнер Кансаи Јамамото, познат по своите авангардни колекции и соработката со Дејвид Боуви, почина на 76 години од леуке ...
ПОЧИНА ПРОСЛАВЕНИОТ МОДЕН КРЕАТОР ЕМАНУЕЛ УНГАРО

ПОЧИНА ПРОСЛАВЕНИОТ МОДЕН КРЕАТОР ЕМАНУЕЛ УНГАРО

Прославениот француски моден дизајнер Емануел Унгаро почина на 86 години во Париз. Син на италијански емигранти, тој ја основал својата модна куќа ...
КРЕМОТ НА ШОУ-БИЗНИСОТ НА ГАЛА-КОМЕМОРАЦИЈА ЗА ЛАГЕРФЕЛД (ФОТОГАЛЕРИЈА)

КРЕМОТ НА ШОУ-БИЗНИСОТ НА ГАЛА-КОМЕМОРАЦИЈА ЗА ЛАГЕРФЕЛД (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Клаудија Шифер, Ана Винтур, Валентино, Карла Бруни-Саркози, Стела Макартни, принцезата Каролина од Монако и Џиџи Хадид беа меѓу 1.000-те ВИП гости на ...
3 / 3 НАПИСИ