Таг: Москва

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

Каратистот Емил Павлов го освои златниот медал во својата категорија - 60 кг на Светската премиер лига што се одржа во Москва. Павлов е кандидат за Ол ...
НЕМА ЗАГИНАТИ ОТКАКО РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИЛ СО ПТИЦИ И СЛЕТА ВО ПОЛЕ, ИСТО КАКО АМЕРИКАНСКИОТ ШТО СЛЕТА ВО РЕКА ПРЕД ДЕСЕТ ГОДИНИ

НЕМА ЗАГИНАТИ ОТКАКО РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИЛ СО ПТИЦИ И СЛЕТА ВО ПОЛЕ, ИСТО КАКО АМЕРИКАНСКИОТ ШТО СЛЕТА ВО РЕКА ПРЕД ДЕСЕТ ГОДИНИ

Нема загинати откако руски патнички авион налета на јато птици по што принудно слета во поле со пченка, само што полета од аеродромот во Москва, објав ...
НАД 1.000 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО МОСКВА

НАД 1.000 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО МОСКВА

Руската полиција жестоко се судри со демонстрантите во централна Москва во саботата, претепувајќи неколкумина и уапси повеќе од 1.000 кои протестираа ...
СТЈУАРД ЗАГИНА СПАСУВАЈЌИ ГИ ПАТНИЦИТЕ ОД ЗАПАЛЕНИОТ АВИОН НА МОСКОВСКИОТ АЕРОДРОМ

СТЈУАРД ЗАГИНА СПАСУВАЈЌИ ГИ ПАТНИЦИТЕ ОД ЗАПАЛЕНИОТ АВИОН НА МОСКОВСКИОТ АЕРОДРОМ

Стјуард во авионот на руската компанија „Аерофлот“ што вчера изгоре на московскиот аеродром „Шереметјево“ загина помагајќи им на патниците да излезат ...
НАЈМАЛКУ 41 ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ НА АЕРОДРОМ ВО МОСКВА

НАЈМАЛКУ 41 ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ НА АЕРОДРОМ ВО МОСКВА

Во авионската несреќа во Москва загина има најмалку 41 загинат, откако Сухој Суперџет-100 имаше принудно слетување и потоа се запали на аеродромот Шер ...
РУСКИ ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ ЗАПАЛИ ВО ЛЕТ И ПРИСИЛНО СЕ СПУШТИ ВО МОСКВА, ИМА МРТВИ

РУСКИ ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ ЗАПАЛИ ВО ЛЕТ И ПРИСИЛНО СЕ СПУШТИ ВО МОСКВА, ИМА МРТВИ

Руски патнички авион на компанијата „Аерофлот“ присилно се спушти на московскиот аеродром откако од непознати причини се запалил во лет. Најмалку п ...
МОСКВА ГИ РЕКОНСТРУИРА КИНАТА ИЗГРАДЕНИ ВО СОВЕТСКАТА ЕРА

МОСКВА ГИ РЕКОНСТРУИРА КИНАТА ИЗГРАДЕНИ ВО СОВЕТСКАТА ЕРА

Москва почна голема реконструкција на градските кина изградени за време на Советскиот сојуз. Со имиња како „Марс“ и „Дијамант“, кината изградени во 19 ...
АВСТРИСКИ ВОЕН ОФИЦЕР СО ДЕЦЕНИИ ШПИОНИРАЛ ЗА МОСКВА, ИЗЈАВИ КАНЦЕЛАРОТ КУРЦ

АВСТРИСКИ ВОЕН ОФИЦЕР СО ДЕЦЕНИИ ШПИОНИРАЛ ЗА МОСКВА, ИЗЈАВИ КАНЦЕЛАРОТ КУРЦ

Висок австриски воен офицер се сомничи дека со децении шпионирал за Москва, објави Виена, што би можело да ги наруши односите на Русија со нејзиниот н ...
ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ПОТВРДИЈА ДЕКА МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ БИЛО ОТРУЕНО ВО МОСКВА

ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ПОТВРДИЈА ДЕКА МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ БИЛО ОТРУЕНО ВО МОСКВА

Лекарите во болницата во Берлин кои го лекуваат Пјотр Верзилов, членот на руската активистичка група „Пуси рајот“,  објавија дека се големи шансите де ...
МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ ШТО ВЛЕТА НА ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ, ПРЕНЕСЕНО ВО БЕРЛИН, ПО СОМНЕЖИТЕ ДЕКА ГО ТРУЕЛЕ ВО МОСКВА

МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ ШТО ВЛЕТА НА ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ, ПРЕНЕСЕНО ВО БЕРЛИН, ПО СОМНЕЖИТЕ ДЕКА ГО ТРУЕЛЕ ВО МОСКВА

Пјотр Верзилов, еден од членовите на руската активистичка група „Пуси рајот“ синоќа со директен лет беше донесен во Берлин во придружба на специјален ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ