Таг: Москва

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
МОСКОВСКАТА БЕРЗА НЕМА ДА ОТВОРИ ДЕНЕСКА, РУБЉАТА НА ИСТОРИСКИ НАЈНИСКО НИВО

МОСКОВСКАТА БЕРЗА НЕМА ДА ОТВОРИ ДЕНЕСКА, РУБЉАТА НА ИСТОРИСКИ НАЈНИСКО НИВО

Банката на Русија, централната банка во земјата, соопшти утринава дека Московската берза нема да отвори денеска „поради актуелната состојба“. Центр ...
ВО МОСКВА ПОЧНА 11-ДНЕВНИОТ НЕРАБОТЕН ПЕРИОД ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, ГРАЃАНИТЕ ЌЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕГУВААТ И ПАТУВААТ

ВО МОСКВА ПОЧНА 11-ДНЕВНИОТ НЕРАБОТЕН ПЕРИОД ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ, ГРАЃАНИТЕ ЌЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕГУВААТ И ПАТУВААТ

Москва денеска го започна 11-дневниот неработен период, во обид да се намали ширењето на коронавирусот во периодот кога Русија бележи рекордни бројки. ...
РУСИЈА ИМА КОВИД ВАКЦИНИ ВО ИЗОБИЛСТВО, АМА ИНТЕРЕСОТ Е СЛАБ ОТИ ДУРИ НИ ПУТИН НЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРЕД КАМЕРИ

РУСИЈА ИМА КОВИД ВАКЦИНИ ВО ИЗОБИЛСТВО, АМА ИНТЕРЕСОТ Е СЛАБ ОТИ ДУРИ НИ ПУТИН НЕ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРЕД КАМЕРИ

Русија лани се пофали дека е прва во светот што одобри вакцина против коронавирус, но сега заостанува во имунизирање на популацијата. Тоа доведе до со ...
ОД 21 МАЈ ПОЧНУВААТ ЛЕТОВИТЕ МЕЃУ СКОПЈЕ И МОСКВА

ОД 21 МАЈ ПОЧНУВААТ ЛЕТОВИТЕ МЕЃУ СКОПЈЕ И МОСКВА

На 21 мај, авиокомпанијата „Нордвинд ерлајнс“ ќе започне со директни летови на новата меѓународна релација Москва - Скопје, соопшти Руската амбасада в ...
НАВАЛНИ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО МОСКВА, СЕ ВРАТИ ПО ПЕТ МЕСЕЦИ ОТКАКО БЕШЕ ОТРУЕН СО НОВИЧОК

НАВАЛНИ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО МОСКВА, СЕ ВРАТИ ПО ПЕТ МЕСЕЦИ ОТКАКО БЕШЕ ОТРУЕН СО НОВИЧОК

Руската полиција го уапси критичарот на Кремљ Алексеј Навални при пасошката контрола, откако денеска слета во Москва, изјавија неговиот адвокат, затво ...
РУСИЈА ПОЧНА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 СО НИВНАТА ВАКЦИНА „СПУТНИК“

РУСИЈА ПОЧНА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 СО НИВНАТА ВАКЦИНА „СПУТНИК“

Русија ja почна вакцинацијата против ковид-19 со нивната вакцина „спутник“, која беше одобена во август. Вакцинацијата стартуваше во 70 пункта низ Мос ...
НАЈМАЛКУ ЕДЕН УБИЕН ВО НАПАДОТ ВО ЗГРАДАТА НА РУСКАТА ФЕДЕРАЛНА СЛУЖБА ЗА БЕЗБЕДНОСТ

НАЈМАЛКУ ЕДЕН УБИЕН ВО НАПАДОТ ВО ЗГРАДАТА НА РУСКАТА ФЕДЕРАЛНА СЛУЖБА ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Најмалку едно лице е убиено во пукањето во седиштето на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во центарот на Москва. Вооружен напаѓач отвори ...
ТРАМП Е ОТПОВИКАН ВРЗ ОСНОВА НА ИЗМИСЛЕНИ ОБВИНУВАЊА, КАЖА ПУТИН НА ГОДИШНАТА СРЕДБА СО НОВИНАРИТЕ

ТРАМП Е ОТПОВИКАН ВРЗ ОСНОВА НА ИЗМИСЛЕНИ ОБВИНУВАЊА, КАЖА ПУТИН НА ГОДИШНАТА СРЕДБА СО НОВИНАРИТЕ

Владимир Путин го поддржа Доналд Трамп и кажа дека тој ќе биде ослободен од Сенатот бидејќи неговото отповикување во Претставничкиот дом ноќеска се ба ...
ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

Каратистот Емил Павлов го освои златниот медал во својата категорија - 60 кг на Светската премиер лига што се одржа во Москва. Павлов е кандидат за Ол ...
НЕМА ЗАГИНАТИ ОТКАКО РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИЛ СО ПТИЦИ И СЛЕТА ВО ПОЛЕ, ИСТО КАКО АМЕРИКАНСКИОТ ШТО СЛЕТА ВО РЕКА ПРЕД ДЕСЕТ ГОДИНИ

НЕМА ЗАГИНАТИ ОТКАКО РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИЛ СО ПТИЦИ И СЛЕТА ВО ПОЛЕ, ИСТО КАКО АМЕРИКАНСКИОТ ШТО СЛЕТА ВО РЕКА ПРЕД ДЕСЕТ ГОДИНИ

Нема загинати откако руски патнички авион налета на јато птици по што принудно слета во поле со пченка, само што полета од аеродромот во Москва, објав ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ