Таг: МТВ

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
МВР ПОЧНА ДА ГИ ДОСТАВУВА НОВИТЕ ЛИЧНИ КАРТИ НА ДОМАШНА АДРЕСА ВО СКОПЈЕ ЗА ДА СЕ НАМАЛАТ ГУЖВИТЕ

МВР ПОЧНА ДА ГИ ДОСТАВУВА НОВИТЕ ЛИЧНИ КАРТИ НА ДОМАШНА АДРЕСА ВО СКОПЈЕ ЗА ДА СЕ НАМАЛАТ ГУЖВИТЕ

Министерството за внатрешни работи во Скопје почна да ги доставува готовите нови лични карти и возачки дозволи со „Северна“ на домашна адреса. Пасошит ...
ПО ПЕТ ЧАСА СЕ ЧЕКА ДА СЕ ЗЕМАТ НОВИТЕ ПАСОШИ И ЛИЧНИ КАРТИ НА ШАЛТЕРИТЕ ВО МТВ

ПО ПЕТ ЧАСА СЕ ЧЕКА ДА СЕ ЗЕМАТ НОВИТЕ ПАСОШИ И ЛИЧНИ КАРТИ НА ШАЛТЕРИТЕ ВО МТВ

И по пет часа се чека да се подигнат новите лични документи во кои стои уставното име на земјава, Северна Македонија, на шалтерите во зградата на Маке ...
ПОЧИНА ХИЛДА КОНДОВСКА, ЕДНА ОД ПИОНЕРИТЕ НА НОВИНАРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ВО ЗЕМЈАВА

ПОЧИНА ХИЛДА КОНДОВСКА, ЕДНА ОД ПИОНЕРИТЕ НА НОВИНАРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ВО ЗЕМЈАВА

На 82 години почина Хилдегард-Хилда Кондовска, пензионирана ТВ новинарка и уредничка за култура во Македонската радио-телевизија (МТВ), каде била од о ...
82-ГОДИШНИОТ ПЕТАР СТАВРЕВ ПО 32. ПАТ СО ШАМПАЊСКО СЕ ИСКАЧИ НА ПУНКТОТ НА МТВ НА ПЕЛИСТЕР

82-ГОДИШНИОТ ПЕТАР СТАВРЕВ ПО 32. ПАТ СО ШАМПАЊСКО СЕ ИСКАЧИ НА ПУНКТОТ НА МТВ НА ПЕЛИСТЕР

Петар Ставрев, 82-годишниот битолски фотограф, новинар и публицист и искусен планинар,  по 32. пат со шише шампањско се искачи на врвот Антена на Пели ...
ПОЧИНА НОВИНАРОТ СЛОБОДАН ТРАЈКОВСКИ, ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА МТВ

ПОЧИНА НОВИНАРОТ СЛОБОДАН ТРАЈКОВСКИ, ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА МТВ

Слободан Трајковски, доајен на македонското телевизиско новинарство и поранешен директор на Македонска телевизија (МТВ) почина вчера на 75 години. Нов ...
КУЛТНОТО РАДИО КАНАЛ 103 НА 1 МАЈ ЌЕ ЗАМОЛКНЕ НА 24 ЧАСА, КАКО ПРОТЕСТ ОТИ ВЛАДАТА И МРТВ 2 ГОДИНИ НЕ МУ ДАВААТ ФРЕКВЕНЦИЈА

КУЛТНОТО РАДИО КАНАЛ 103 НА 1 МАЈ ЌЕ ЗАМОЛКНЕ НА 24 ЧАСА, КАКО ПРОТЕСТ ОТИ ВЛАДАТА И МРТВ 2 ГОДИНИ НЕ МУ ДАВААТ ФРЕКВЕНЦИЈА

Култното музичко радио Канал 103 на 1 мај ќе го исклучи радио-стримингот и 24 часа ќе има молк. Потегот за 30-годишнината од основањето, е знак на про ...
СЛИКА ЗА ПАСОШ

СЛИКА ЗА ПАСОШ

Дали кога ги вработуваат по партиски заслуги во државни институции, им викаат дека некогаш треба да го вклучат и мозокот? ...
СЕ УНИШТУВА ЗДРАВО ЗЕЛЕНИЛО, РЕАГИРААТ ОД ШУМАРСКИОТ ФАКУЛТЕТ ЗА АКЦИЈАТА НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ВО АВТОКОМАНДА И ПРЕД МРТВ

СЕ УНИШТУВА ЗДРАВО ЗЕЛЕНИЛО, РЕАГИРААТ ОД ШУМАРСКИОТ ФАКУЛТЕТ ЗА АКЦИЈАТА НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ВО АВТОКОМАНДА И ПРЕД МРТВ

Се сече и се отстранува здраво зеленило од булеварите Александар Македонски и Гоце Делчев, реагираат од Шумарскиот факултет во Скопје и го повикуваат ...
ЛИФТОВИТЕ ВО МРТВ СЕ РАСИПАНИ ОТИ СЕ ПОПЛАВИ ЗГРАДАТА, СЕ ОДИ ПЕШКИ ДО 18. КАТ

ЛИФТОВИТЕ ВО МРТВ СЕ РАСИПАНИ ОТИ СЕ ПОПЛАВИ ЗГРАДАТА, СЕ ОДИ ПЕШКИ ДО 18. КАТ

Лифтовите во зградата на Македонската радиотелевизија не работат една недела поради поплава во зградата. Директорот на Службата за општи и заеднички р ...
МТВ НАЈДЕ ПАРИ ЗА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

МТВ НАЈДЕ ПАРИ ЗА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

Зимските олимписки игри ќе се пренесуваат на Македонската телевизија, велат од МТВ. Од Јавниот сервис денес велат дека во последниов период се влож ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ