Таг: напад на Собрание

1 2 326 / 26 НАПИСИ
НУХИУ ГО РАЗРЕШИ ЧАВКОВ, ЗАЕВ МУ КАЖА ДА БЕГА ШТО ПОДАЛЕКУ

НУХИУ ГО РАЗРЕШИ ЧАВКОВ, ЗАЕВ МУ КАЖА ДА БЕГА ШТО ПОДАЛЕКУ

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разрешил директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков од позицијата шеф на оперативниот штаб при ...
ЗА НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕ СЕ ОДГОВОРНИ ГРУЕВСКИ, ИВАНОВ И ЧАВКОВ, КАЖА ЗАЕВ

ЗА НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕ СЕ ОДГОВОРНИ ГРУЕВСКИ, ИВАНОВ И ЧАВКОВ, КАЖА ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги обвини Никола Груевски, Ѓорге Иванов и Митко Чавков како организатори на насилството врз новинарите и пратениците во вче ...
НЕ Е ПРИФАТЛИВО ПРИВРЗАНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА УДИРААТ ПРАТЕНИЦИ, ПОРАЧА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ГАБРИЕЛ

НЕ Е ПРИФАТЛИВО ПРИВРЗАНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА УДИРААТ ПРАТЕНИЦИ, ПОРАЧА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ГАБРИЕЛ

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел вели дека не е прифатливо ВМРО-ДПМНЕ да одбива да се формира влада по демократските избори и ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НУХИУ НАЈАВИ ОСТАВКА ОТИ НЕ УСПЕАЛ ДА ЈА ТРГНЕ ПОЛИТИКАТА ОД МВР

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НУХИУ НАЈАВИ ОСТАВКА ОТИ НЕ УСПЕАЛ ДА ЈА ТРГНЕ ПОЛИТИКАТА ОД МВР

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу најави дека од лидерот на ДУИ Али Ахмети ќе бара да го повлече од функцијата министер, од морални причини. ...
ЈА ПЛАШАТ АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СИ ОДИ ДОМА ПОРАНО ОТИ ВО 5 ЧАСОТ ВОЈСКАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИ, АРМ ВЕЛИ ТОА НЕМА ВРСКА

ЈА ПЛАШАТ АДМИНИСТРАЦИЈАТА ДА СИ ОДИ ДОМА ПОРАНО ОТИ ВО 5 ЧАСОТ ВОЈСКАТА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИ, АРМ ВЕЛИ ТОА НЕМА ВРСКА

Директорите и шефовите во јавните институции денеска ги пуштаат вработените порано да си одат дома со објаснување дека во 17 часот војската ќе излезе ...
ДЕЖУРАМЕ И БУДНО ГИ СЛЕДИМЕ НАСТАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

ДЕЖУРАМЕ И БУДНО ГИ СЛЕДИМЕ НАСТАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

Јавното обвинителство на Марко Зврлевски утринава соопшти дека будно ги следи настаните и дека во текот на вчерашниот ден воспоставиле вонредни дежурс ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ