Таг: напад на Собрание

1 2 3 20 / 26 НАПИСИ
ИНФОРМАЦИЈА ЗА АПСЕЊЕТО НА 15-ТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СОЗДАДАТ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

ИНФОРМАЦИЈА ЗА АПСЕЊЕТО НА 15-ТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СОЗДАДАТ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

Информација за тоа дали се постапува по наредбата на Основното јавно обвинителство Скопје за апсење на 15 насилници кои до крв претепаа пратеници од п ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ОД МВР ДА УАПСИ 15 НАСИЛНИЦИ ОД НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ОД МВР ДА УАПСИ 15 НАСИЛНИЦИ ОД НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Основното јавно обвинителство вечерва даде наредба да се приведат 15-мина учесници во нападот на Собранието и Министерството за внатрешни работи поста ...
МВР БАРА ПРИТВОР ИЛИ ОДЗЕМАЊЕ ПАСОШИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

МВР БАРА ПРИТВОР ИЛИ ОДЗЕМАЊЕ ПАСОШИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Министерството за внатрешни работи побарало од Основното јавно обвинителство одредување притвор или одземање на патните исправи на четири лица, за кои ...
ТАЛАТ НЕ Е ЛЕГАЛЕН ОТИ ГО СНИМАЛЕ СО МОБИЛЕН, ВЕЛИ ВЕЉАНОСКИ

ТАЛАТ НЕ Е ЛЕГАЛЕН ОТИ ГО СНИМАЛЕ СО МОБИЛЕН, ВЕЛИ ВЕЉАНОСКИ

Пратеникот Трајко Вељаноски вели дека изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието е нелегитимен затоа што неговиот избор бил пренесуван со мо ...
НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

Осумтемина приведени, колку што вкупно од толпата насилници во Собранието биле приведени по наредба на обвинителството, биле пуштени на слобода бргу п ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

Оновното јавно обвинителство Скопје не кажува дали истражува обид за убиство или далеку полесно кривично дело - учество во толпа, за завчерашниот напа ...
ЧАВКОВ МУ КРЕВАЛ НА ГРУЕВСКИ, А НЕ И НА НУХИУ, ДОДЕКА ТРАЕШЕ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

ЧАВКОВ МУ КРЕВАЛ НА ГРУЕВСКИ, А НЕ И НА НУХИУ, ДОДЕКА ТРАЕШЕ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков се слушнал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски да му објасни што се случува во Собранието п ...
АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

1 Никола Груевски мора да раскажуваше вицови во 4 сабајле, кога за нападот на Собранието ги повика „институциите да направат брза и ефикасна истрага, ...
И РУСИЈА КАКО ИВАНОВ ПОВИКА НА ВНАТРЕШЕН ДИЈАЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

И РУСИЈА КАКО ИВАНОВ ПОВИКА НА ВНАТРЕШЕН ДИЈАЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Русија вели дека решението на кризата на Македонија може да се најде само со внатрешен дијалог без надворешни притисоци, а истото синоќа го кажа и пре ...
НА ТОТАЛИТАРНИОТ ФАШИЗАМ НА ГРУЕВСКИ МУ ДОЈДЕ КРАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА НА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА

НА ТОТАЛИТАРНИОТ ФАШИЗАМ НА ГРУЕВСКИ МУ ДОЈДЕ КРАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА НА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА

Генералниот секретар на партијата на Зијадин Села, Арбер Таравари, вели дека се среќни што на тоталитарниот фашизам на Груевски му дошол крајот, но жа ...
1 2 3 20 / 26 НАПИСИ