Таг: насилства во Центар

ГРУЕВСКИ КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ ВО СУДНИЦА

ГРУЕВСКИ КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ ВО СУДНИЦА

Обвинетиот експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски конечно стана во судницата во Основниот суд Скопје 1 да ги каже личните податоци, со што п ...
СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО НА ФЕТАИ СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ДА НЕ ЗАВИСИ ОД ПРИСУСТВОТО НА ДРУГИТЕ ОБВИНЕТИ

СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО НА ФЕТАИ СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ДА НЕ ЗАВИСИ ОД ПРИСУСТВОТО НА ДРУГИТЕ ОБВИНЕТИ

Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје 1 направи пресврт во судењето против експремиерот Никола Груевски за насилствата и шамарите во Цен ...
ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

ДЕНЕСКА ПАК ЌЕ СЕ МАЧАТ ДА ПОЧНАТ СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И ЗАЕВ

По речиси година и пол одложување од страна на судијката Татјана Михајлова на почетокот на судскиот процес „Шамари и насилства во Центар“, каде првооб ...
ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ОД ГРУЕВСКИ ЌЕ ВАЖАТ КАКО ДОКАЗ, ОДЛУЧИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ОД ГРУЕВСКИ ЌЕ ВАЖАТ КАКО ДОКАЗ, ОДЛУЧИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Доказите од прислушуваните разговори за нарачаните јаки шамари од експремиерот Никола Груевски за градоначалникот на Центар Андреј Жерновски и за наси ...
СУДИЈКАТА ГО ОДЛОЖИ РОЧИШТЕТО ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР, СЈО ПОБАРА ПРИВЕДУВАЊЕ НА НЕОПРАВДАНО ОТСУТНИТЕ ОБВИНЕТИ

СУДИЈКАТА ГО ОДЛОЖИ РОЧИШТЕТО ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР, СЈО ПОБАРА ПРИВЕДУВАЊЕ НА НЕОПРАВДАНО ОТСУТНИТЕ ОБВИНЕТИ

Поради недоаѓање на дури петмина од обвинетите за насилствата и шамарите во Општина Центар на денешното судење против обвинетиот експремиер Никола Гру ...
5 / 5 НАПИСИ