Таг: Наташа Петровска

1 2 3 4 5 20 / 50 НАПИСИ
ОПШТИНА БИТОЛА ВОВЕДЕ ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПОМОШ НА СТАРИ И НЕМОЌНИ ЛИЦА

ОПШТИНА БИТОЛА ВОВЕДЕ ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПОМОШ НА СТАРИ И НЕМОЌНИ ЛИЦА

Општина Битола отвори телефонска линија на која старите и изнемоштени лица, лица со попреченост и неподвижните ќе можат да добијат помош додека трае о ...
И ЗА ГРЕБЕЊЕ АСФАЛТ ТРЕБА ДОЗВОЛА, ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА СТАРО ГРАДСКО ЈАДРО

И ЗА ГРЕБЕЊЕ АСФАЛТ ТРЕБА ДОЗВОЛА, ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА СТАРО ГРАДСКО ЈАДРО

Општина Битола бара измени на Законот за старо градско јадро донесен во 2015, зашто поради големиот опфат и потребните дозволи ги кочи инфраструктурни ...
БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПРЕДЛАГА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО, ОПШТИНАТА ЌЕ ГО СУБВЕНЦИОНИРА

БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПРЕДЛАГА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО, ОПШТИНАТА ЌЕ ГО СУБВЕНЦИОНИРА

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска достави иницијатива до превозниците да вршат бесплатен општински линиски превоз во критичните ден ...
НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА ВИ ГО ПРЕВРТАТ СВЕТОТ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРАВЕЈЌИ СТОЈ НА ГЛАВА ВО НОВАТА УЧИЛИШНА САЛА

НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА ВИ ГО ПРЕВРТАТ СВЕТОТ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРАВЕЈЌИ СТОЈ НА ГЛАВА ВО НОВАТА УЧИЛИШНА САЛА

За сите оние кои сакаат да ви го превртат светот има еден лек, гледајте ги работите од друга перспектива, останете свои, не дозволувате да ви го стора ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ БОГОЕВ И ПЕТРОВСКА ПОВИКАНИ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ БОГОЕВ И ПЕТРОВСКА ПОВИКАНИ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев и битолската градоначалничката Наташа Петровска дале исказ во Јавното обвинителството за случајот „Рек ...
РИКЕР ВО БИТОЛА КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРЕД УТРЕШНИТЕ СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ ВРВ И ОПОЗИЦИЈАТА

РИКЕР ВО БИТОЛА КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ПРЕД УТРЕШНИТЕ СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ ВРВ И ОПОЗИЦИЈАТА

Филип Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија денес со битолската градоначалничка Наташа Петровска разговараа за актуелната ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ОДБИ ДА ЗБОРУВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ВО ИНТЕРЕС НА ИСТРАГАТА

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА ОДБИ ДА ЗБОРУВА ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ВО ИНТЕРЕС НА ИСТРАГАТА

Градоначалничката на Битола Наташа Петровска денес на новинарско прашања дали истражните органи зеле изјава од неа за случајот „Рекет“ не сакаше да зб ...
БИТОЛА ДЕСЕТ ГОДИНИ ЧЕКА ПОКРИЕН БАЗЕН, СЕ ПРАВИ ПРОЕКТ

БИТОЛА ДЕСЕТ ГОДИНИ ЧЕКА ПОКРИЕН БАЗЕН, СЕ ПРАВИ ПРОЕКТ

Изградба на покриен базен во Битола е дамнешна желба на битолчани, но и дежурно ветување пред секои избори. Осум години со ред покриен базен со олимпи ...
СКОРО СИТЕ ДРЖАВНИ И ОПШТИНСКИ УСТАНОВИ ВО БИТОЛА СЕ ГРЕАТ НА МАЗУТ И ТРОШАТ 2,1 МИЛИОН ЕВРА ГОДИШНО

СКОРО СИТЕ ДРЖАВНИ И ОПШТИНСКИ УСТАНОВИ ВО БИТОЛА СЕ ГРЕАТ НА МАЗУТ И ТРОШАТ 2,1 МИЛИОН ЕВРА ГОДИШНО

Во услови кога Битола сѐ уште нема можности да се грее на гас или топлинска енергија, и оваа зима повеќе од 42 државни и општински установи во градот ...
ПАДНА ПОКРИВОТ ОД ДОМОТ „ЗНАЊЕ-ИМАЊЕ“ ВО БИСТРИЦА, СО ГОДИНИ НЕМАШЕ НИ ЗНАЕЊЕ, НИ ИНТЕРЕС ДА СЕ СПАСИ

ПАДНА ПОКРИВОТ ОД ДОМОТ „ЗНАЊЕ-ИМАЊЕ“ ВО БИСТРИЦА, СО ГОДИНИ НЕМАШЕ НИ ЗНАЕЊЕ, НИ ИНТЕРЕС ДА СЕ СПАСИ

Некогаш бил Дом за млади, а денес ни за стари зашто прерасна во руина, а покривот деновиве се сруши. За објектот во битолското село Бистрица меѓу наро ...
1 2 3 4 5 20 / 50 НАПИСИ