Таг: Наташа Петровска

1 2 3 4 5 30 / 50 НАПИСИ
БИТОЛЧАНИ ПРЕД 112 ГОДИНИ ВОЗЕЛЕ ВЕЛОСИПЕДИ, А УШТЕ НЕМА ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

БИТОЛЧАНИ ПРЕД 112 ГОДИНИ ВОЗЕЛЕ ВЕЛОСИПЕДИ, А УШТЕ НЕМА ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Битолчани имале велосипедски клуб уште пред 112 години, а денес сѐ уште сонуваат да добијат соодветни велосипедски патеки. Се смета дека во Битола во ...
КОМЕДИЈА НА АПСУРДОТ

КОМЕДИЈА НА АПСУРДОТ

1 Отчетот за едногодишното владеење на градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев е одложен. Од оправдани причини. Градоначалникот треба да одлежи шест ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЛЕГАЛИЗАЦИИ НА ОБЈЕКТИ ВО ОПШТИНА БИТОЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЛЕГАЛИЗАЦИИ НА ОБЈЕКТИ ВО ОПШТИНА БИТОЛА

Обвинителството од Општина Битола подигнало документи за одредени предмети за легализација на објекти кои се воделе во изминатите години. Градоначални ...
БИТОЛЧАНИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ВЛЕЗ НА ПЕЛИСТЕР, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

БИТОЛЧАНИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА НЕМА ДА ПЛАЌААТ ЗА ВЛЕЗ НА ПЕЛИСТЕР, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА

Битолчани до крајот на годината ќе бидат ослободени од плаќање влез во Националниот парк Пелистер, најави градоначалничката Наташа Петровска на денешн ...
АКО ГИ ЧУВААТ ФИСКАЛНИТЕ, ОПШТИНА БИТОЛА НА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИМ ГИ ВРАТИ ПАРИТЕ ШТО ГИ ПОТРОШИЛЕ ЗА ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИТЕ

АКО ГИ ЧУВААТ ФИСКАЛНИТЕ, ОПШТИНА БИТОЛА НА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИМ ГИ ВРАТИ ПАРИТЕ ШТО ГИ ПОТРОШИЛЕ ЗА ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИТЕ

Со ребалансот на Буџетот на Општина Битола издвоени се два милиони денари за да им се надоместат трошоците на родителите, кои во изминатиот период мор ...
ПРОТЕСТ НА ПРЕВОЗНИЦИТЕ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАТА НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ТОЧКАТА ЗА ИЗМЕНИ НА ТАРИФНИКОТ

ПРОТЕСТ НА ПРЕВОЗНИЦИТЕ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАТА НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ТОЧКАТА ЗА ИЗМЕНИ НА ТАРИФНИКОТ

Со паркирање на автобусите на булеварот Први Мај девет битолски превознички компании протестираа против најавените измени во тарифникот за превоз на у ...
ПРЕВОЗНИЦИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ, А БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГИ ПРЕСЕЧЕ КОРУПТИВНИТЕ ЗДЕЛКИ ДО ДАСКА

ПРЕВОЗНИЦИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ, А БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГИ ПРЕСЕЧЕ КОРУПТИВНИТЕ ЗДЕЛКИ ДО ДАСКА

Протест со паркирање на автобусите пред општинската зграда најавуваат превозниците на линискиот општински превоз за в понеделник, кога на седница на С ...
ПРЕТХОДНАТА НА СЕГАШНАТА ВЛАСТ Ѝ ЈА НАТОВАРИ ТОПЛИФИКАЦИЈАТА НА БИТОЛА

ПРЕТХОДНАТА НА СЕГАШНАТА ВЛАСТ Ѝ ЈА НАТОВАРИ ТОПЛИФИКАЦИЈАТА НА БИТОЛА

Во Општина Битола, покрај најавената гасификација ќе мора да се спроведе и топлификација, проект на претходната власт, поради меѓународен договор што ...
ПУШТЕНА СТРУЈАТА ВО БИТОЛСКИТЕ УЧИЛИШТА

ПУШТЕНА СТРУЈАТА ВО БИТОЛСКИТЕ УЧИЛИШТА

Пуштена е струјата во десетте битолски училишта, па во понеделник без проблем ќе започне учебната година во сите школи во општина Битола. Општината ...
ИНСПЕКТОРИ ГИ ГОНАТ ПЛАНИНАРИТЕ ШТО ОБЕЛЕЖАА ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ПРЕД ШКОЛИ ВО БИТОЛА

ИНСПЕКТОРИ ГИ ГОНАТ ПЛАНИНАРИТЕ ШТО ОБЕЛЕЖАА ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ПРЕД ШКОЛИ ВО БИТОЛА

По герила акцијата вчераутро во Битола во која планинари одбележуваа пешачки премини пред школи, општински инспектор за патишта и претставник од Комун ...
1 2 3 4 5 30 / 50 НАПИСИ