Таг: Наташа Петровска

1 3 4 550 / 50 НАПИСИ
ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО БИТОЛА ОТИДОА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА СТАДИОН НА ТАЛЕСКИ

ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО БИТОЛА ОТИДОА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА СТАДИОН НА ТАЛЕСКИ

Во услови кога Битола се соочува со големо аерозагадување, дел од општинските пари не може да се искористат за краткорочни мерки зашто Општината е при ...
ТАЛЕСКИ НЕ ГО ПЛАТИЛ НАРАЧАНИОТ СПОМЕНИК НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ ОД 48.000 ЕВРА

ТАЛЕСКИ НЕ ГО ПЛАТИЛ НАРАЧАНИОТ СПОМЕНИК НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ ОД 48.000 ЕВРА

Претходната локална власт од Битола на чело со ВМРО-ДПМНЕ, го нарача споменикот на војводата Александар Турунџев, но не го плати. Сега со ребаланс на ...
ПРИВИЛЕГИРАНИ ФИРМИ ИСПЛАТЕНИ ЗА „БИТ ФЕСТ“ ВО ВРЕМЕ НА ТАЛЕСКИ, НА ДРУГИТЕ ОПШТИНАТА УШТЕ ИМ ДОЛЖИ

ПРИВИЛЕГИРАНИ ФИРМИ ИСПЛАТЕНИ ЗА „БИТ ФЕСТ“ ВО ВРЕМЕ НА ТАЛЕСКИ, НА ДРУГИТЕ ОПШТИНАТА УШТЕ ИМ ДОЛЖИ

Народниот театар од Битола добил најмногу пари од општинскиот буџет предвиден за „Бит фест“ годинава. Ова се гледа од листата што на денешната седница ...
ЌЕ НИ ТРЕБААТ ДВЕ-ТРИ ГОДИНИ РАБОТА ЗА ДА ГИ ПОКРИЕМЕ ДОЛГОВИТЕ НА ТАЛЕСКИ, РЕЧЕ БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПЕТРОВСКА

ЌЕ НИ ТРЕБААТ ДВЕ-ТРИ ГОДИНИ РАБОТА ЗА ДА ГИ ПОКРИЕМЕ ДОЛГОВИТЕ НА ТАЛЕСКИ, РЕЧЕ БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПЕТРОВСКА

Долг од 12.491.350 евра ѝ остави ексградоначалникот Владимир Талески на новата градоначалничка на Општина Битола, Наташа Петровска. Од нив 3.339.211 е ...
НОВАТА ЛОКАЛНА ВЛАСТ ВО БИТОЛА НАСЛЕДИ ДОЛГ ОД 1,7 МИЛИОНИ ЕВРА КОН ФИРМИ ДОБАВУВАЧИ

НОВАТА ЛОКАЛНА ВЛАСТ ВО БИТОЛА НАСЛЕДИ ДОЛГ ОД 1,7 МИЛИОНИ ЕВРА КОН ФИРМИ ДОБАВУВАЧИ

Новата локална власт во Битола наследи долг од над 105 милиони денари за обврски кон треба да ги исплати кон добавувачи и по основ на гаранции. Долгот ...
ДОМОТ „КОПАНКИ“ НА ПЕЛИСТЕР ИЗГОРЕ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ, СЕ ПОДИГА САМО ЗА ИЗБОРИ

ДОМОТ „КОПАНКИ“ НА ПЕЛИСТЕР ИЗГОРЕ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ, СЕ ПОДИГА САМО ЗА ИЗБОРИ

По пет години од страотниот пожар, култниот планинарски дом „Копанки“ на Пелистер не се подигна од пепелта. Наспроти ветувањата за негова обнова кои п ...
ТАЛЕСКИ СО ЦРВЕН ТЕПИХ ЈА ПРЕЧЕКА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА 

ТАЛЕСКИ СО ЦРВЕН ТЕПИХ ЈА ПРЕЧЕКА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА 

Со црвен тепих Општина Битола денес ја дочека новата градоначалничка Наташа Петровска. На тепихот ја поздрави досегашниот шеф на градоначалничкиот каб ...
ПЕТРОВСКА ОСВОИ СКОРО 4.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД РЕКОРДОТ НА ТАЛЕСКИ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ

ПЕТРОВСКА ОСВОИ СКОРО 4.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД РЕКОРДОТ НА ТАЛЕСКИ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ

Скоро 4.000 гласови повеќе освои Наташа Петровска од СДСМ, победник на годинешните избори за градоначалник во Битола, во однос на резултатите што пред ...
БИТОЛА ВО ПРВ КРУГ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, ПОБЕДИ НАТАША ПЕТРОВСКА ОД СДСМ

БИТОЛА ВО ПРВ КРУГ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, ПОБЕДИ НАТАША ПЕТРОВСКА ОД СДСМ

Со извици „Ова е Битола“ и огномет битолчани ја слават победата на Наташа Петровска за градоначалничка на Битола извојувана уште во првиот круг. Споре ...
СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ СЕ СЛАВИ ПРЕД СДСМ ВО БИТОЛА

СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ СЕ СЛАВИ ПРЕД СДСМ ВО БИТОЛА

Пред штабот на СДСМ во Битола започна да се слави. Собрани се неколку стотици граѓани и со зурли и тапани прославуваат и играат ора. Гого Видим ...
1 3 4 550 / 50 НАПИСИ