Таг: нереди

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ХОЛАНДИЈА ЈА ЗАФАТИЈА НАЈГОЛЕМИ НЕРЕДИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 40 ГОДИНИ ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ХОЛАНДИЈА ЈА ЗАФАТИЈА НАЈГОЛЕМИ НЕРЕДИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 40 ГОДИНИ ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Демонстрантите кои му пркосеа на полицискиот час во Холандија и ноќеска се судрија со полицијата, при што се уапсени повеќе од 150 лица во неколку гра ...
250 УАПСЕНИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

250 УАПСЕНИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Холандскиот премиер Марк Руте ги опиша вчерашните протести против новите коронамерки, што се одржаа во повеќе градови низ земјата, како „криминално на ...
ДЕМОКРАТИТЕ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НАСИЛСТВО И ЌЕ ПОЧНАТ НОВА ПОСТАПКА ЗА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ

ДЕМОКРАТИТЕ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НАСИЛСТВО И ЌЕ ПОЧНАТ НОВА ПОСТАПКА ЗА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ

Републиканците ја блокираа резолуцијата на Претставничкиот дом со која Демократите побараа од потпретседателот Мајк Пенс да го активира 25. амандман н ...
ДЕМОКРАТИТЕ ПЛАНИРААТ НОВО ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП АКО ВЕДНАШ НЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДЕМОКРАТИТЕ ПЛАНИРААТ НОВО ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП АКО ВЕДНАШ НЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Демократската партија најави дека ќе покрене нова постапка за отповикување на Доналд Трамп доколку тој веднаш не поднесе оставка за неговата улога во ...
ПОЛИЦАЕЦ Е ПЕТТАТА ЖРТВА НА УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО КОНГРЕСОТ

ПОЛИЦАЕЦ Е ПЕТТАТА ЖРТВА НА УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО КОНГРЕСОТ

Припадник на конгресната полиција им подлегна на повредите здобиени во завчерашниот упад на приврзаниците на Доналд Трамп во Капитол. Тој е петтата жр ...
ТРАМП ПОВИКА НА КРАЈ НА НАСИЛСТВАТА И ИНДИРЕКТНО ГО ПРИЗНА ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ТРАМП ПОВИКА НА КРАЈ НА НАСИЛСТВАТА И ИНДИРЕКТНО ГО ПРИЗНА ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп конечно ја прифати реалноста среде сѐ почестите повици за негово предвремено отстранување од Белата куќа и кажа дека е посветен на законс ...
ТРАМП РАЗМИСЛУВАЛ ДА СЕ ПОМИЛУВА САМИОТ СЕБЕСИ ДОДЕКА СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ПОВИЦИТЕ ЗА НЕГОВО ИТНО ОТСТРАНУВАЊЕ ОД БЕЛАТА КУЌА

ТРАМП РАЗМИСЛУВАЛ ДА СЕ ПОМИЛУВА САМИОТ СЕБЕСИ ДОДЕКА СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ПОВИЦИТЕ ЗА НЕГОВО ИТНО ОТСТРАНУВАЊЕ ОД БЕЛАТА КУЌА

Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси се придружи на повиците за итно отстранување на Доналд Трамп од претседателската функција откако тој вч ...
ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ ВО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО ЗГРАДАТА НА КОНГРЕСОТ ЗА ДА ГО СПРЕЧАТ ФОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ ВО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО ЗГРАДАТА НА КОНГРЕСОТ ЗА ДА ГО СПРЕЧАТ ФОРМАЛИЗИРАЊЕТО НА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

Полицијата на Вашингтон потврди дека четири лица загинаа при вчерашниот упад на приврзаниците на Доналд Трамп во зградата на американскиот Конгрес, пр ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ОБЕЗБЕДИ КОНГРЕСОТ ПО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП, ВО ВАШИНГТОН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ПОЛИЦИЈАТА ГО ОБЕЗБЕДИ КОНГРЕСОТ ПО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП, ВО ВАШИНГТОН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Американските власти објавија дека зградата на Конгресот е обезбедена, откако неколку часови порано таму упаднаа приврзаниците на Доналд Трамп, додека ...
ЖЕНА ЗАСТРЕЛАНА ВО КОНГРЕСОТ, ТРАМП ЈА ПРАЌА НАЦИОНАЛНАТА ГАРДА ДА ГИ СМИРИ НЕРЕДИТЕ ВО ВАШИНГТОН

ЖЕНА ЗАСТРЕЛАНА ВО КОНГРЕСОТ, ТРАМП ЈА ПРАЌА НАЦИОНАЛНАТА ГАРДА ДА ГИ СМИРИ НЕРЕДИТЕ ВО ВАШИНГТОН

Една жена се наоѓа во критична состојба откако била застрелана во зградата на Конгресот, во која упаднаа приврзаниците на Доналд Трамп, прекинувајќи ј ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ