Таг: несреќа

1 2 3 4 7 20 / 69 НАПИСИ
ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

Животот ни е парализиран во процепот помеѓу две мнозинства и две несреќи. ...
СУСПЕНДИРАНИ ДВАЈЦА ЦАРИНИЦИ И РАКОВОДИТЕЛОТ КОИ БИЛЕ НА СМЕНА КОГА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ИЗЛЕГОЛ ОД ЗЕМЈАВА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

СУСПЕНДИРАНИ ДВАЈЦА ЦАРИНИЦИ И РАКОВОДИТЕЛОТ КОИ БИЛЕ НА СМЕНА КОГА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ИЗЛЕГОЛ ОД ЗЕМЈАВА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

Суспендирани се двајца царински службеници кои биле на смена кога автобусот на „Беса транс“ што возел без лиценца за меѓународен превоз излегол од држ ...
СЕ ВИДОВ СО ПРЕЖИВЕАНИТЕ, ВО ШОК СЕ, ЗА ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ОКОЛУ НЕСРЕЌАТА ИЗЈАВИ ЌЕ ДАВААТ БУГАРСКИТЕ КОЛЕГИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА

СЕ ВИДОВ СО ПРЕЖИВЕАНИТЕ, ВО ШОК СЕ, ЗА ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ОКОЛУ НЕСРЕЌАТА ИЗЈАВИ ЌЕ ДАВААТ БУГАРСКИТЕ КОЛЕГИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, која се враќа од Бугарија, вели дека од целата несреќа и тага денеска најтешкиот мо ...
ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 45 ПАТНИЦИ И 7 СЕ ПОВРЕДЕНИ

ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНАА 45 ПАТНИЦИ И 7 СЕ ПОВРЕДЕНИ

Владата на денешната седница прогласи тридневна жалост на територијата на целата држава, за автобуската несреќа која рано утрово се случи во Бугарија ...
ОТВОРЕН ТЕЛЕФОН 075 272-732 ЗА ИНФОРМАЦИИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ

ОТВОРЕН ТЕЛЕФОН 075 272-732 ЗА ИНФОРМАЦИИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ

Министерството за надворешни работи отвори телефонска линија 075 273-732 за информации и консултации за семејствата на загинатите патници во автобуска ...
„БЕСА ТРАНС“ ДОБИЛА ЛИЦЕНЦА ОД АВГУСТ 2018 ДО АВГУСТ 2022 ГОДИНА, КУПУВАЊЕ НОВ АВТОБУС НЕ ПРИЈАВИЛА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ

„БЕСА ТРАНС“ ДОБИЛА ЛИЦЕНЦА ОД АВГУСТ 2018 ДО АВГУСТ 2022 ГОДИНА, КУПУВАЊЕ НОВ АВТОБУС НЕ ПРИЈАВИЛА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ

Автобускиот превозник „Беса транс“ на 18 јули 2018 година од Министерството за транспорт и врски, Сектор патен сообраќај, побарал лиценца за вршење на ...
ПРИЧИНИТЕ ЗА НЕСРЕЌАТА ТРЕБА ДА ГИ КАЖАТ ОРГАНИТЕ КОИ ЈА ВОДАТ ИСТРАГАТА, РЕКОА ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И ЈАНЕВ

ПРИЧИНИТЕ ЗА НЕСРЕЌАТА ТРЕБА ДА ГИ КАЖАТ ОРГАНИТЕ КОИ ЈА ВОДАТ ИСТРАГАТА, РЕКОА ПРЕМИЕРИТЕ ЗАЕВ И ЈАНЕВ

Премиерите Зоран Заев и Стефан Јанев не даваат информации за причината на сообраќајната несреќа во која ноќеска загинаа најмалку 45 лица во македонски ...
ИДЕНТИФИКАЦИЈАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ЌЕ СЕ ПРАВИ ПРЕКУ ДНК, ВЕЛАТ ОД МВР ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА СО 45 ЖРТВИ ВО БУГАРИЈА

ИДЕНТИФИКАЦИЈАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ЌЕ СЕ ПРАВИ ПРЕКУ ДНК, ВЕЛАТ ОД МВР ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА СО 45 ЖРТВИ ВО БУГАРИЈА

Жртвите во страотната автобуска несреќа во Бугарија со 45 загинати, што се случи ноќеска во која изгоре автобус со македонски таблички, се изгорени до ...
ПРЕЖИВЕАНИТЕ 7 ПАТНИЦИ СЕ ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА СО ЛЕСНИ ПОВРЕДИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА СО 45 ЖРТВИ

ПРЕЖИВЕАНИТЕ 7 ПАТНИЦИ СЕ ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА СО ЛЕСНИ ПОВРЕДИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА СО 45 ЖРТВИ

Преживеаните седум патници во сообраќајната несреќа во Бугарија во која ноќва загинаа најмалку 45 патници, се во стабилна состојба и надвор од животна ...
СЕДУМТЕМИНА ПРЕЖИВЕАНИ ГИ СКРШИЛЕ СТАКЛАТА НА АВТОБУСОТ ЗА ДА СЕ СПАСАТ, ЗАГИНАТИТЕ СЕ ДЕЦА И МЛАДИ ЛУЃЕ ОД 25 ДО 30 ГОДИНИ, ВЕЛИ ЗАЕВ ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА СО 45 ЖРТВИ

СЕДУМТЕМИНА ПРЕЖИВЕАНИ ГИ СКРШИЛЕ СТАКЛАТА НА АВТОБУСОТ ЗА ДА СЕ СПАСАТ, ЗАГИНАТИТЕ СЕ ДЕЦА И МЛАДИ ЛУЃЕ ОД 25 ДО 30 ГОДИНИ, ВЕЛИ ЗАЕВ ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА СО 45 ЖРТВИ

Премиерот Зоран Заев заедно со министрите за надворешни работи и здравство Бујар Османи и Венко Филипче утрово замина во Бугарија. Тие најпрво ќе ја п ...
1 2 3 4 7 20 / 69 НАПИСИ