Таг: несреќа

1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ
ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ Е МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ, НО ПОД ПОЛИЦИСКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ, ВЕЛИ РАШКОВСКИ

ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛЕСКОВАЦ Е МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ, НО ПОД ПОЛИЦИСКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ, ВЕЛИ РАШКОВСКИ

Возачот на автобусот на струшката компанија „Еуробус“, што вчера утро околу 1.40 часот се преврте во близина на српскиот град Лесковац, е под полициск ...
СЕ УРНА АВИОН СО 189 ЛУЃЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

СЕ УРНА АВИОН СО 189 ЛУЃЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

Авион со 189 луѓе се верува дека потонал, откако се урнал покрај брегот на индонезискиот остров Јава, набрзо по полетувањето од Џакарта, објавија лока ...
ПРВА НЕСРЕЌА НА СКАПАТА АМЕРИКАНСКА ПРОГРАМА Ф-35 – СЕ УРНА БОРБЕН АВИОН ОД 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ПРВА НЕСРЕЌА НА СКАПАТА АМЕРИКАНСКА ПРОГРАМА Ф-35 – СЕ УРНА БОРБЕН АВИОН ОД 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Американската војска потврди дека во Јужна Каролина се урнал борбен авион од типот Ф-35, што е прва несреќа за оваа исклучително скапа програма. Пи ...
ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

18 патници се повредени откако  утрово околу 3 часот по локално време, авионот „Боинг 737- 800“ кој летал од Москва за Сочи, при слетувањето излетал о ...
СЕ УРНА ВОЕН АВИОН ВО САД, НАЈМАЛКУ 5 ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА ВОЕН АВИОН ВО САД, НАЈМАЛКУ 5 ЗАГИНАТИ

Најмалку пет припадници на Националната гарда се загинати откако воен авион се урна во градот Савана, во сојузната американска држава Џорџија. Авио ...
САМОВОЗЕЧКИ АВТОМОБИЛ НА „УБЕР“ ЗА ПРВПАТ УСМРТИ ПЕШАК

САМОВОЗЕЧКИ АВТОМОБИЛ НА „УБЕР“ ЗА ПРВПАТ УСМРТИ ПЕШАК

„Убер“ соопшти дека ги прекинува тестирањата на самовозечки автомобили во Северна Америка по несреќа со смртни последици. Во трагедијата што се слу ...
АКРОБАТ НА „СИРК ДЕ СОЛЕЈ“ ЗАГИНА ПРИ ПАД НА НАСТАПОТ НА ФЛОРИДА

АКРОБАТ НА „СИРК ДЕ СОЛЕЈ“ ЗАГИНА ПРИ ПАД НА НАСТАПОТ НА ФЛОРИДА

Акробат на светски познатата група „Сирк де солеј“ почина по пад за време на настапот во Тампа, Флорида. Триесет и осумгодишниот Јан Арно учествува ...
СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

Авион со 11-член екипаж се урна во Тихиот Океан утрово додека патувал кон американскиот носач на авиони „Роналд Реган“, соопшти американската морнариц ...
ФРАНЦУСКИОТ СКИЈАЧ ДАВИД ПУАСОН ПОЧИНА ПО ТЕЖОК ПАД НА ТРЕНИНГ

ФРАНЦУСКИОТ СКИЈАЧ ДАВИД ПУАСОН ПОЧИНА ПО ТЕЖОК ПАД НА ТРЕНИНГ

Францускиот скијач и освојувач на бронзен медал на светско првенство, Давид Пуасон, почина откако претрпи тешки повреди на тренинг во Канада. Франц ...
ЗОШТО ПЕТОК 13-ТИ Е ДВОЈНО НЕСРЕЌЕН ДЕН?

ЗОШТО ПЕТОК 13-ТИ Е ДВОЈНО НЕСРЕЌЕН ДЕН?

Денеска е петок 13-ти, „најбаксузниот“ ден во календарот, кога, наводно, сѐ ќе тргне на лошо. Но, од каде потекнува верувањето дека токму овој ден нос ...
1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ