Таг: несреќа

1 2 3 4 5 7 30 / 69 НАПИСИ
ДВЕ ДЕЦА TEШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НЕСРЕЌА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН ВО БИТОЛА

ДВЕ ДЕЦА TEШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НЕСРЕЌА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН ВО БИТОЛА

Две деца на возраст од две и пет години се тешко повредени во железничка несреќа што утрово се случи на железнички премин во Битола, потврдија од СВР ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ НА КОНЦЕРТ ПОСВЕТЕН НА „АББА“ ВО ШВЕДСКА

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ НА КОНЦЕРТ ПОСВЕТЕН НА „АББА“ ВО ШВЕДСКА

Две лица загинаа, а едно е повредено откако маж падна од седмиот кат во концертна сала во Шведска. Трагичниот инцидент се случи пред почетокот на триб ...
ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА БЕСИМИ БИЛ В.Д. 11 ГОДИНИ, ОСТАВКАТА УШТЕ НЕ ЈА ДОСТАВИЛ ДО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА БЕСИМИ БИЛ В.Д. 11 ГОДИНИ, ОСТАВКАТА УШТЕ НЕ ЈА ДОСТАВИЛ ДО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Единаесет години е вршител на должноста директор на Тетовската болница д-р Флорин Бесими, кој на 10 септември на Фејсбук објави дека си поднел оставка ...
РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВОНРЕДНИ СИТУАЦИИ ЗАГИНА ОБИДУВАЈЌИ СЕ ДА СПАСИ КАМЕРМАН

РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВОНРЕДНИ СИТУАЦИИ ЗАГИНА ОБИДУВАЈЌИ СЕ ДА СПАСИ КАМЕРМАН

Рускиот министер за вонредни ситуации Евгениј Зинчев загина за време на вежба на Арктик, потврди ова министерство. Оттаму кажаа дека тој загинал обиду ...
ЗАГИНА РАБОТНИК ВО СУВОДОЛ ПРИ РЕК ,,БИТОЛА” ОТКАКО ГО ЗАТРУПАЛА ЗЕМЈА

ЗАГИНА РАБОТНИК ВО СУВОДОЛ ПРИ РЕК ,,БИТОЛА” ОТКАКО ГО ЗАТРУПАЛА ЗЕМЈА

Синоќа во рудникот Суводол во РЕК „Битола“, при работа со градежна машина, животот го загуби 38-годишен работник. Покојниот Т. К. бил работно ангажира ...
ТРИНАЕСЕТМИНА ПАТНИЦИ ЗАГИНАА ОТКАКО ПАДНА КАБИНА ОД ЖИЧНИЦА ВО ИТАЛИЈА

ТРИНАЕСЕТМИНА ПАТНИЦИ ЗАГИНАА ОТКАКО ПАДНА КАБИНА ОД ЖИЧНИЦА ВО ИТАЛИЈА

Тринаесет лица загинаа откако кабина на жичница падна на планина близу езерото Маџоре во северна Италија. Спасувачите велат дека две деца на возраст о ...
ВНИМАВАЈТЕ СО ТРОТИНЕТИТЕ, ВО 2019 ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНАЛО, ЛАНИ ДВАЈЦА БИЛЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

ВНИМАВАЈТЕ СО ТРОТИНЕТИТЕ, ВО 2019 ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНАЛО, ЛАНИ ДВАЈЦА БИЛЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Во 2019 едно лице кое управувало со тротинет загинало во сообраќајна несреќа, а лани две лица биле тешко повредени. Откако електричните тротинети од п ...
НАД 40 МРТВИ ВО СТАМПЕДО НА ВЕРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО ИЗРАЕЛ

НАД 40 МРТВИ ВО СТАМПЕДО НА ВЕРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО ИЗРАЕЛ

Најмалку 44 луѓе загинаа во стампедо на верски фестивал во североисточен Израел. Националната агенција за вонредни ситуации (МДА) соопшти дека има и д ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКА ПРЕД ТУНЕЛОТ КАТЛАНОВО НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКА ПРЕД ТУНЕЛОТ КАТЛАНОВО НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

Едно лице почина, а едно е полесно повредено во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, по што сообраќајот беше три часа во прекин. Сообраќајката се сл ...
ИСКРШЕНА СПОМЕН-ПЛОЧАТА НА БУГАРСКИТЕ ЖРТВИ ОД НЕСРЕЌАТА НА БРОДОТ „ИЛИНДЕН“ ВО ОХРИД, ОПШТИНАТА СТАВИ НОВА

ИСКРШЕНА СПОМЕН-ПЛОЧАТА НА БУГАРСКИТЕ ЖРТВИ ОД НЕСРЕЌАТА НА БРОДОТ „ИЛИНДЕН“ ВО ОХРИД, ОПШТИНАТА СТАВИ НОВА

Непознати сторители деновиве ја искршиле спомен-плочата „Солзата на Роза“ во Охрид, поставена во сеќавање на жртвите од бродската несреќа во 2009 годи ...
1 2 3 4 5 7 30 / 69 НАПИСИ