Таг: невреме

1 6 7 8 9 80 / 82 НАПИСИ
15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

Министерството за внатрешни работи потврди дека 15 лица се загинати, а шест други се водат како исчезнати по синоќешното невреме што го зафати скопски ...
НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО

НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО

Најмалку 15 жртви однесе синоќешното невреме во скопскиот регион, дознава САКАМДАКАЖАМ од извори во спасувачките екипи, кои сакаа да останат анонимни ...
ПУСТОШ ВО СКОПСКО, НЕ СЕ ПОТВРДЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЖРТВИ ОД НЕВРЕМЕТО

ПУСТОШ ВО СКОПСКО, НЕ СЕ ПОТВРДЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЖРТВИ ОД НЕВРЕМЕТО

Не се потврдени информациите дека во силното невреме што синоќа го зафати Скопје има повредени или исчезнати граѓани. Центарот за управување со кризи ...
СЕ ВРАТИ СТРАВОТ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО ШИПКОВИЦА ПО ДЕНЕШНОТО НЕВРЕМЕ

СЕ ВРАТИ СТРАВОТ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО ШИПКОВИЦА ПО ДЕНЕШНОТО НЕВРЕМЕ

По невремето што го зафати тетовското село Шиковица во попладневните часови, вечерва почна повторно да врне дожд, но со нешто  послаб интензитет. Сит ...
НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ НА АРТУРО САНДОВАЛ

НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ НА АРТУРО САНДОВАЛ

Концертот на Артуро Сандовал на Охридско лето што требаше да се одржи вечерва во Античкиот театар беше откажан поради силното невреме што го зафати Ох ...
ВО СПРАВУВАЊЕ СО НЕВРЕМЕТО СЕ ВКЛУЧУВА И АРМИЈАТА, НАЈКРИТИЧНО НА ОБИКОЛНИЦАТА

ВО СПРАВУВАЊЕ СО НЕВРЕМЕТО СЕ ВКЛУЧУВА И АРМИЈАТА, НАЈКРИТИЧНО НА ОБИКОЛНИЦАТА

Во справување со силното невреме што го зафати вечерва скопскиот регион ќе се вклучи и армијата, а Градот Скопје формираше кризен штаб, кој ќе ја след ...
НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОВРЕДЕНИ ИЛИ ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПЈЕ

НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОВРЕДЕНИ ИЛИ ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПЈЕ

Од Центарот за управување со кризи за САКАМДАКАЖАМ.МК изјавија дека засега нема информација за повредени или исчезнати граѓани на територијата на Скоп ...
ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ДА НЕ СЕ ОДИ КОН АВТОКОМАНДА

ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ДА НЕ СЕ ОДИ КОН АВТОКОМАНДА

Сообраќајот во Скопје е во прекин на повеќе точки поради поплавени улици и крстосници. Штабот за заштита и спасување на градот Скопје апелираше граѓан ...
ГРАЃАНИ БАРААТ ПОМОШ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

ГРАЃАНИ БАРААТ ПОМОШ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

Големото невреме што го зафати вечерва Скопје ја блокираше и обиколницата, кадешто има голем број заглавени граѓани, кои објавуваат фотографии и бараа ...
НЕВРЕМЕТО ЈА БЛОКИРАШЕ И ОБИКОЛНИЦАТА, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

НЕВРЕМЕТО ЈА БЛОКИРАШЕ И ОБИКОЛНИЦАТА, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

Големото невреме што го зафати вечерва Скопје ја блокираше и обиколницата, кадешто има голем број заглавени граѓани, кои објавуваат фотографии и бараа ...
1 6 7 8 9 80 / 82 НАПИСИ