Таг: невреме

1 6 7 8 9 10 80 / 91 НАПИСИ
ВО ЧЕНТО ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ, СЕ ТРАГА И ПО 16 МЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ

ВО ЧЕНТО ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ, СЕ ТРАГА И ПО 16 МЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ

Расте бројот на загинати лица во големото невреме што во саботата доцна вечерта го погоди Скопје и околината. Вчеравечер, како што информираат од МВР ...
ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО ОЗНАЧЕНИ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА ПОГОДЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ОД ПОПЛАВИТЕ

ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО ОЗНАЧЕНИ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА ПОГОДЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ОД ПОПЛАВИТЕ

На специјализирана мапа на „Гугл“ означени се пункотвите на кои може да се донира помош за погодените подрачја од поплавите и од невремето. Мапата ги ...
МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

Македонија денеска одбележува Ден на жалост откако во поплавите предизвикани од завчерашното невреме во скопскиот регион загинаа најмалку 21 лице. Пос ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ, КРИЗНА СОСТОЈБА ВО СКОПСКО И ТЕТОВСКО

ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ, КРИЗНА СОСТОЈБА ВО СКОПСКО И ТЕТОВСКО

Владата на вечерашната вонредна седница донесе одлука за прогласување на 8 август за Ден на жалост на Република Македонија, како и одлука за постоење ...
21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

Досега се пронајдени 21 загинато лице во вчерашното невреме во скопскиот регион, соопштија од Министерството за внатрешни работи. 20 од нив се идентиф ...
ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ГАЗИ БАБА

ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ГАЗИ БАБА

Советот на Град Скопје на вонредна седница донесе одлука да им исплати по 180.000 денари еднократна парична помош на семејствата со загинати во вчераш ...
АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

Тимови на АРМ за пребарување и извлекување, опремени со специјална опрема и товарни возила се уште се ангажираат во околината на Стајковци, Ченто и об ...
КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

Една кумановска го загубила животот во синоќешното невреме што го зафати скопскиот регион. Според неофицијални информации, семејството од Куманово ...
20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 луѓе загинаа во синоќешното невреме во скопскиот регион, а 13 од нив се идентификувани и предадени на семејствата, потврдија од Управувачкиот комит ...
15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

Министерството за внатрешни работи потврди дека 15 лица се загинати, а шест други се водат како исчезнати по синоќешното невреме што го зафати скопски ...
1 6 7 8 9 10 80 / 91 НАПИСИ