Таг: незаконско прислушување

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ГРУЈЕВСКИ МИ БАРАШЕ ДА МУ СНИМАМ ЦЕДИЊА СО РАЗГОВОРИ НА ЗАЕВ, ПРИСТАП ДО ПРИСЛУШУВАНИТЕ БРОЕВИ ИМАА И МИЈАЛКОВ И НИКОЛИЌ, СВЕДОЧИ ВРАБОТЕН ВО УБК НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

ГРУЈЕВСКИ МИ БАРАШЕ ДА МУ СНИМАМ ЦЕДИЊА СО РАЗГОВОРИ НА ЗАЕВ, ПРИСТАП ДО ПРИСЛУШУВАНИТЕ БРОЕВИ ИМАА И МИЈАЛКОВ И НИКОЛИЌ, СВЕДОЧИ ВРАБОТЕН ВО УБК НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

Во Кривичниот суд продолжи судењето за „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално прислушување со сведочењето на Марјан Јанкуловски, поранешен вработен в ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВНА, КАЖА ЈАНКУЛОСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ОТКАКО НЕ ДОЈДЕ НА ПРЕСУДАТА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВНА, КАЖА ЈАНКУЛОСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ОТКАКО НЕ ДОЈДЕ НА ПРЕСУДАТА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

Не дојде на изрекувањето на пресудата од шест години затвор во предметот „Тенк“, но Гордана Јанкулоска денеска присуствува на судењето за масовното не ...
НА МЕНЕ И НА МИЛЕ НИ СЕ ПРЕКРШЕНИ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА СО ТОА ШТО СМЕ БИЛЕ ПРИСЛУШУВАНИ СО ГОДИНИ, СЕ ПОЖАЛИ ЈАНКУЛОСКА НА „ТИТАНИК“

НА МЕНЕ И НА МИЛЕ НИ СЕ ПРЕКРШЕНИ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА СО ТОА ШТО СМЕ БИЛЕ ПРИСЛУШУВАНИ СО ГОДИНИ, СЕ ПОЖАЛИ ЈАНКУЛОСКА НА „ТИТАНИК“

Обвинетите поранешни министри Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески на денешното судење за предметот на СЈО „Титаник“ му рекоа на судијата Осман Шабани ...
ОДЛУКАТА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ОДЛОЖЕНА ЗА 5 ЈАНУАРИ ОТИ ПАК НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

ОДЛУКАТА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ОДЛОЖЕНА ЗА 5 ЈАНУАРИ ОТИ ПАК НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

Судот во Солун го одложи донесувањето на одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Македонија за 5 јануари, објави државната аг ...
ПРИТВОР ЗА ГОРАН ГРУЈОВСКИ И ЗА НИКОЛА БОШКОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНУВА И БЕЗ ДРУГИОТ ПАСОШ

ПРИТВОР ЗА ГОРАН ГРУЈОВСКИ И ЗА НИКОЛА БОШКОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНУВА И БЕЗ ДРУГИОТ ПАСОШ

Ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски и неговиот соработник Никола Бошковски од Управата за безбедност и контраразузнавање одат во пр ...
ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. ...
ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Премиерот Зоран Заев и ексдиректорот на УБК Зоран Верушевски дојдоа да дадат исказ во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Таргет“, кој се од ...
НЀ ПРИСЛУШУВАЛЕ ОТИ ПРИЈАВИВ КРИМИНАЛ СО МАШИНАТА ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, ИЗЈАВИ РЕМЕНСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ВО СЈО

НЀ ПРИСЛУШУВАЛЕ ОТИ ПРИЈАВИВ КРИМИНАЛ СО МАШИНАТА ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, ИЗЈАВИ РЕМЕНСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ВО СЈО

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски кажа дека таа и нејзиниот сопруг Јовче повеќе од три години биле незаконски прислушувани од Управата за безбедно ...
РЕМЕНСКИ И СОПРУГОТ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

РЕМЕНСКИ И СОПРУГОТ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски и нејзиниот сопруг Јовче Ременски, кој е вработен во МВР денеска дојдоа да сведочат во Специјалното јавно обвини ...
ОБВИНЕТИОТ ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКАЗИ ВО МВР НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ БОЛЕСТ, СЈО НЕ МУ ВЕРУВА НА ЛЕКАРСКОТО ОПРАВДАНИЕ

ОБВИНЕТИОТ ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКАЗИ ВО МВР НЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕ ПОРАДИ БОЛЕСТ, СЈО НЕ МУ ВЕРУВА НА ЛЕКАРСКОТО ОПРАВДАНИЕ

Обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, кого СЈО го гони за палење на списи и докази за незаконско прислушување на граѓани, н ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ