Таг: Никола Бошкоски

1 2 329 / 29 НАПИСИ
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ МОЖЕ ДА НЕ БИДАТ ЕКСТРАДИРАНИ ПОРАДИ СОПКИ ВО НАШИОТ СУД, ПРЕДУПРЕДУВА ПРОФЕСОРКАТА АРИФИ

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ МОЖЕ ДА НЕ БИДАТ ЕКСТРАДИРАНИ ПОРАДИ СОПКИ ВО НАШИОТ СУД, ПРЕДУПРЕДУВА ПРОФЕСОРКАТА АРИФИ

Четириесетте дена рок за кој од Кривичниот суд  во Скопје велат дека ќе го комплетираат предметот за екстрадиција на избеганите Горан Грујевски и Нико ...
СТОЈАНЧЕ РИБАРЕВ ОТВОРИЛ БОЛЕДУВАЊЕ ОТКАКО СЈО ГО СОСЛУШАЛО ЗА АКМИСОТ И ПАНЧЕВСКИ

СТОЈАНЧЕ РИБАРЕВ ОТВОРИЛ БОЛЕДУВАЊЕ ОТКАКО СЈО ГО СОСЛУШАЛО ЗА АКМИСОТ И ПАНЧЕВСКИ

В.д. претседателот на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев пред неколку дена заминал на боледување. Неофицијално, тој отворил боледување на неопред ...
АКО НЕМАЛЕ ДОМАШНА ЛОГИСТИКА, ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ НЕМАЛО ДА ИЗБЕГААТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

АКО НЕМАЛЕ ДОМАШНА ЛОГИСТИКА, ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ НЕМАЛО ДА ИЗБЕГААТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека домашната логистика била клучна за заминувањето на Горан Грујевски и Никола Бошкоски надвор ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

На Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска требаше да им се суди за фалсификуваните бугарски пасоши, но рочиште не се одржало, бидејќи во Кривичниот ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ РЕКЛЕ ДЕКА СЕ ПЛАШАТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ РЕКЛЕ ДЕКА СЕ ПЛАШАТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска пред грчкиот јавен обвинител изјавиле дека не сакаат да бидат екстрадирани во Македонија, бидејќи се плашеле ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПРВИН КАЈ СОЛУНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ПАСОШИ, ПА ВО ПРИТВОР ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПРВИН КАЈ СОЛУНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ПАСОШИ, ПА ВО ПРИТВОР ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА

Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои вчера беа уапсени при пасошка контрола на Солунскиот аеродром, во текот на денот ќе бидат изведени пред обвинит ...
ДВЕ ЛИЦА ТРЕБАЛО ДА ГИ ПРЕЧЕКААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ВО БУДИМПЕШТА, МВР ГО ЗНАЕ ИДЕНТИТЕТОТ

ДВЕ ЛИЦА ТРЕБАЛО ДА ГИ ПРЕЧЕКААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ВО БУДИМПЕШТА, МВР ГО ЗНАЕ ИДЕНТИТЕТОТ

Одделот за потраги во МВР за ексдиректорот на Петтата управа Горан Грујевски и за Никола Бошкоски од УБК кои беа уапсени вчера во Солун пред лет за Бу ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

Горан Грујевски и Никола Бошкоски биле вчера уапсени на аеродромот во Солун со лажни пасоши пред лет за Будимпешта, објавија грчките медиуми. Според в ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА ИЗБЕГАНИТЕ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ТВРДАТ ИЗВОРИ ОД МВР

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА ИЗБЕГАНИТЕ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ТВРДАТ ИЗВОРИ ОД МВР

Избеганите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по кои што МВР трагаше нецели три месеци, вечерва се уапсени од грчката полиција во Солун, потврдија изво ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ