Таг: Никола Димитров

1 12 13 14 15 16 17 140 / 162 НАПИСИ
КОГА СИ ВНАТРЕ ЗАБОРАВАШ КОЛКУ Е СТУДЕНО НАДВОР, ОДГОВОРИ ДИМИТРОВ ЗОШТО МАКЕДОНИЈА САКА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ЕУ

КОГА СИ ВНАТРЕ ЗАБОРАВАШ КОЛКУ Е СТУДЕНО НАДВОР, ОДГОВОРИ ДИМИТРОВ ЗОШТО МАКЕДОНИЈА САКА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ЕУ

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров во интервју за британската мрежа „Скај њуз“ изјави дека „тие што се внатре, често забора ...
СОБРАНИЕТО НЕ ЈА ПРИФАТИ ИНТЕРПЕЛАЦИЈАТА ЗА ДИМИТРОВ

СОБРАНИЕТО НЕ ЈА ПРИФАТИ ИНТЕРПЕЛАЦИЈАТА ЗА ДИМИТРОВ

Интерпелацијата за работата на министерот за надворешни работи Никола Димитров поднесена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ не беше прифатена во Собранието, о ...
ДАЛИ ЌЕ БЕВТЕ ЗАДОВОЛНИ АКО МАКЕДОНИЈА НЕ БЕШЕ УСПЕШНА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ИМ СЕ ОБРАТИ ДИМИТРОВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ДАЛИ ЌЕ БЕВТЕ ЗАДОВОЛНИ АКО МАКЕДОНИЈА НЕ БЕШЕ УСПЕШНА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ИМ СЕ ОБРАТИ ДИМИТРОВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека е подобро пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да бидат незадоволни од неговата работа, ако цената на н ...
ЌЕ МОЖЕМЕ ДА ПРИМАМЕ БЕГАЛЦИ, ОТКАКО ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА „ДОЈЧЕ ВЕЛЕ“

ЌЕ МОЖЕМЕ ДА ПРИМАМЕ БЕГАЛЦИ, ОТКАКО ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ, ИЗЈАВИ ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА „ДОЈЧЕ ВЕЛЕ“

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за „Дојче Веле“ изјави дека Македонија може да прими бегалци дури откако ќе стане земја чл ...
ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ГО БЛОКИРА ДОБРИОТ ПОЧЕТОК НА НОВАТА ВЛАДА, АПЕЛИРА ОФИЦИЈАЛЕН БЕРЛИН

ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ГО БЛОКИРА ДОБРИОТ ПОЧЕТОК НА НОВАТА ВЛАДА, АПЕЛИРА ОФИЦИЈАЛЕН БЕРЛИН

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел испрати апел до македонската опозиција да не го блокира добриот почеток на новата влада и да ...
ДИМИТРОВ И БЕЈЛИ РАСПРАВАА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

ДИМИТРОВ И БЕЈЛИ РАСПРАВАА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

Американскиот амбасадор Џес Бејли објави на Твитер дека на денешната средба со министерот за надворешни работи Никола Димитров разговарале за големина ...
ВЛЕГУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО ЌЕ НИ ГИ ОЛЕСНИ ЖИВОТИТЕ, КАЖА КОЅИАС ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

ВЛЕГУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО ЌЕ НИ ГИ ОЛЕСНИ ЖИВОТИТЕ, КАЖА КОЅИАС ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас вели дека Грција со своето искуство ќе ѝ помага на Македонија во евроатлантските интеграции, бидејќ ...
ЌЕ ИСПРАЌАМЕ 20 ОТСТО ПОВЕЌЕ ВОЈНИЦИ ВО МИРОВНИТЕ МИСИИ ЗА ДА СТАНЕМЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

ЌЕ ИСПРАЌАМЕ 20 ОТСТО ПОВЕЌЕ ВОЈНИЦИ ВО МИРОВНИТЕ МИСИИ ЗА ДА СТАНЕМЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

Бројката 30 е поцврста, позаокружена од 29 и ние сакаме да бидеме 30. членка на НАТО и како Влада работиме Македонија што поскоро да биде дел од Алија ...
СО ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАДМУДРУВАМЕ, ТУКУ ДА БИДЕМЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПРЕД СРЕДБАТА СО КОЅИАС

СО ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАДМУДРУВАМЕ, ТУКУ ДА БИДЕМЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПРЕД СРЕДБАТА СО КОЅИАС

Со Грција не ни треба игра за надмудрување, туку треба да сме сојузници, рече денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, во пресрет на у ...
ДИМИТРОВ И КОЅИАС НЕМА ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ИМЕТО, ТУКУ ЗА ГРАДЕЊЕ ДОВЕРБА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

ДИМИТРОВ И КОЅИАС НЕМА ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ИМЕТО, ТУКУ ЗА ГРАДЕЊЕ ДОВЕРБА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Спорот за името нема да биде тема на разговорите на министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕиас, објави а ...
1 12 13 14 15 16 17 140 / 162 НАПИСИ