Таг: Никола Попоски

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ИТАЛИЈАНСКИОТ „ЛА ВЕРИТА“ ОБЈАВУВА ЗА МАКЕДОНИЈА УШТЕ ОД ДЕСОРОСОИЗАЦИЈАТА НА ГРУЕВСКИ

ИТАЛИЈАНСКИОТ „ЛА ВЕРИТА“ ОБЈАВУВА ЗА МАКЕДОНИЈА УШТЕ ОД ДЕСОРОСОИЗАЦИЈАТА НА ГРУЕВСКИ

Италијанскиот десничарски весник „Ла Верита“, кој денеска објави видео и дел од разговорот како Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милевски-Кичеец ги зе ...
ГО НАПУШТИВ САМО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ, ОСТАНУВАМ ВО ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ НИКОЛА ПОПОСКИ

ГО НАПУШТИВ САМО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ, ОСТАНУВАМ ВО ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ НИКОЛА ПОПОСКИ

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Попоски денеска на Фејсбук објави дека минатиот месец поднел оставка, како што кажа, само од Извршнио ...
БИТОЛЧАНЕЦ РЕСТАВРИРАШЕ РЕДОК ВОЕН АВИОН ОД КОЈ АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ОТКАЖАЛЕ

БИТОЛЧАНЕЦ РЕСТАВРИРАШЕ РЕДОК ВОЕН АВИОН ОД КОЈ АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ОТКАЖАЛЕ

Битолчанецот Никола Попоски кој живее  на Флорида, САД успеа да реставрира легендарен американски авион од Втората светска војна. Тој успеа да го ожив ...
НИКОЛА ПОПОСКИ РЕЧЕ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ, САМО НЕ НА ФУШЕРАЈСКИ НАЧИН, ТУНТЕВ ГО ПОФАЛИ

НИКОЛА ПОПОСКИ РЕЧЕ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ, САМО НЕ НА ФУШЕРАЈСКИ НАЧИН, ТУНТЕВ ГО ПОФАЛИ

Ни треба Закон за употреба на јазиците, затоа што треба таа интеграција во општеството на помалите заедници во општеството да се заврши, но не на вако ...
ИРИТАНТНИТЕ ПОРАКИ КОН ГРЦИЈА ГО ИСКОМПЛИЦИРАА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

ИРИТАНТНИТЕ ПОРАКИ КОН ГРЦИЈА ГО ИСКОМПЛИЦИРАА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека новата влада отвара ново поглавје во надворешната политика со подобрување на односите со с ...
ЌЕ БИДЕТЕ ДОБАР ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ, МУ КАЖА ЗАЕВ НА ПОПОСКИ

ЌЕ БИДЕТЕ ДОБАР ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ, МУ КАЖА ЗАЕВ НА ПОПОСКИ

Премиерот Зоран Заев кажа дека довчерашниот министер за надворешни работи Никола Попоски ќе биде добар лидер на ВМРО-ДПМНЕ непосредно пред да биде изб ...
АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕЗАКОНСКИ ИМЕНУВАН ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ОБВИНИ ДИПЛОМАТСКИОТ СИНДИКАТ

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕЗАКОНСКИ ИМЕНУВАН ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ОБВИНИ ДИПЛОМАТСКИОТ СИНДИКАТ

Дипломатскиот синдикат  го обвини министерот за надворешни работи Никола Попоски дека испраќањето на експратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ...
НА ВРАЌАЊЕ ОД АМЕРИКА, ПОПОСКИ ОТИДЕ НА ФУДБАЛ ВО ЛИХТЕНШТАЈН

НА ВРАЌАЊЕ ОД АМЕРИКА, ПОПОСКИ ОТИДЕ НА ФУДБАЛ ВО ЛИХТЕНШТАЈН

Вицепремиерот, министер за надворешни работи и пратеник Никола Попоски на враќање од Америка отиде да го гледа синоќешниот фудбалскиот натпревар во Ва ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ОБСЕ НА ПОПОСКИ МУ ЈА ПОВТОРИЈА РАЗОЧАРАНОСТА ОД ИВАНОВ

АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ОБСЕ НА ПОПОСКИ МУ ЈА ПОВТОРИЈА РАЗОЧАРАНОСТА ОД ИВАНОВ

Американската амбасадорка во ОБСЕ Кејт Брнс денеска му повтори на министерот за надворешни работи Никола Попоски дека САД се разочарани од одлуката на ...
ДАНСКАТА АМБАСАДОРКА МУ ПОДАРИ ВЕЛОСИПЕД НА НИКОЛА ПОПОСКИ

ДАНСКАТА АМБАСАДОРКА МУ ПОДАРИ ВЕЛОСИПЕД НА НИКОЛА ПОПОСКИ

Данската амбасадорка Лиселот Плеснер акредитирана во Македонија, а со седиште во Виена на пратеникот и министер за надворешни работи Никола Попоски му ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ