Таг: Норвешка

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
АРКТИЧКИОТ АРХИПЕЛАГ СВАЛБАРД ЗАБРАНИ ХЕЛИКОПТЕРИ НА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ФИЛМ „НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА“

АРКТИЧКИОТ АРХИПЕЛАГ СВАЛБАРД ЗАБРАНИ ХЕЛИКОПТЕРИ НА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ФИЛМ „НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА“

Продуцентите на новиот филм од франшизата „Невозможна мисија“ се откажаа од обидот да добијат дозвола за слетувањe на десетици хеликоптери на Свалбард ...
ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

ДВАЈЦА КЛИМАТСКИ АКТИВИСТИ САКАЛЕ ДА СЕ ЗАЛЕПАТ ЗА СЛИКАТА „КРИК“ НА МУНК ВО МУЗЕЈОТ ВО ОСЛО

Норвешката полиција соопшти дека вчера двајца климатски активисти неуспешно се обиделе да се залепат на ремек-делото на Едвард Мунк „Крик“ од 1893 во ...
НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

НОРВЕШКА СТРАВУВА ОД РУСКИТЕ ДРОНОВИ ШТО ГИ НАДЛЕТУВААТ ПЛАТФОРМИТЕ ЗА НАФТА И ГАС И РАФИНЕРИИТЕ

Норвешките работници на платформите за нафта и гас вообичаено не гледаат ништо што може да ги загрози повеќе од брановите во Северното Море кои се уди ...
ПАРАДА НА КРАЛСКАТА ГАРДА НА НОРВЕШКА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ПАРАДА НА КРАЛСКАТА ГАРДА НА НОРВЕШКА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Кралската гарда на Норвешка и Баталјонот за почести на АРМ одржаа заедничка парада на плоштадот Македонија во Скопје, при што изведуваа акробации со о ...
ЈАХТА НА РУСКИ ОЛИГАРХ ЗАГЛАВЕНА ВО НОРВЕШКА ЗАШТО НИКОЈ НЕ САКА ДА Ѝ ПРОДАДЕ ГОРИВО

ЈАХТА НА РУСКИ ОЛИГАРХ ЗАГЛАВЕНА ВО НОРВЕШКА ЗАШТО НИКОЈ НЕ САКА ДА Ѝ ПРОДАДЕ ГОРИВО

Суперјахтата на рускиот олигарх Владимир Стржалковски стои заглавена во норвешко пристаниште зашто никој не сака да продаде гориво за неа. Поранешниот ...
ЗАВРШИ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ, НОРВЕШКА ОСВОИ РЕКОРДНИ 16 ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

ЗАВРШИ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ, НОРВЕШКА ОСВОИ РЕКОРДНИ 16 ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

Зимските олимписки игри во Пекинг завршија денеска, а Норвешка освои најмногу златни медали, 16, и најголем вкупен број медали, 37. Со рекордниот број ...
БРЕЈВИК ОСТАНУВА ВО ЗАТВОР ИАКО ТВРДЕШЕ ДЕКА СТАНАЛ НЕНАСИЛЕН НАЦИСТ

БРЕЈВИК ОСТАНУВА ВО ЗАТВОР ИАКО ТВРДЕШЕ ДЕКА СТАНАЛ НЕНАСИЛЕН НАЦИСТ

Норвешкиот суд го одби барањето на масовниот убиец Андерс Брејвик за пуштање на условна слобода, заклучувајќи дека тој не се променил и останува опасн ...
ТАЛИБАНЦИТЕ ДОЈДОА ВО НОРВЕШКА НА РАЗГОВОР СО ЗАПАДНИТЕ ВЛАДИ, АВГАНИСТАН ВО ХУМАНИТАРНА КРИЗА

ТАЛИБАНЦИТЕ ДОЈДОА ВО НОРВЕШКА НА РАЗГОВОР СО ЗАПАДНИТЕ ВЛАДИ, АВГАНИСТАН ВО ХУМАНИТАРНА КРИЗА

Талибанска делегација предводена од министерот за надворешни работи Амир Кан Мутаки пристигна во Норвешка каде што во следните три дена ќе има средби ...
НОРВЕШКИОТ ТЕРОРИСТ БРЕЈВИК КОЈ УБИ 77 ДЕЦА БАРА ДА ГО ПУШТАТ НА СЛОБОДА ЗАШТО ВЕЌЕ НЕ БИЛ ОПАСНОСТ ЗА ОПШТЕСТВОТО

НОРВЕШКИОТ ТЕРОРИСТ БРЕЈВИК КОЈ УБИ 77 ДЕЦА БАРА ДА ГО ПУШТАТ НА СЛОБОДА ЗАШТО ВЕЌЕ НЕ БИЛ ОПАСНОСТ ЗА ОПШТЕСТВОТО

Норвешкиот масовен убиец Андерс Брејвик утре ќе се појави во суд по десет години зад решетки и тврдејќи дека веќе не претставува опасност за општество ...
НОРВЕШКАТА ВОЈСКА БАРА РЕГРУТИТЕ ДА ГИ ВРАТАТ ГАЌИТЕ, ГРАДНИЦИТЕ И ЧОРАПИТЕ ПО СЛУЖЕЊЕТО НА ВОЕНИОТ РОК

НОРВЕШКАТА ВОЈСКА БАРА РЕГРУТИТЕ ДА ГИ ВРАТАТ ГАЌИТЕ, ГРАДНИЦИТЕ И ЧОРАПИТЕ ПО СЛУЖЕЊЕТО НА ВОЕНИОТ РОК

На регрутите во Норвешка им е наредено да ги вратат долната облека, чорапите и градниците по отслужувањето на воениот рок за да можат да ги користат с ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ