Таг: Обединетите Арапски Емирати

ГЕНЕРАЛ ОД ЕМИРАТИ ОБВИНЕТ ЗА ТОРТУРА СТАНА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНТЕРПОЛ

ГЕНЕРАЛ ОД ЕМИРАТИ ОБВИНЕТ ЗА ТОРТУРА СТАНА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНТЕРПОЛ

Генерал од Емирати обвинет за тортура е избран за нов претседател на Интерпол, и покрај критиките од организации за човекови права и членови на Европс ...
БИЗНИСМЕНИ, ПОЛИТИЧАРИ И ЧЛЕНОВИ НА КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА ПРЕКУ ВРСКИ ОДАТ ВО ДУБАИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

БИЗНИСМЕНИ, ПОЛИТИЧАРИ И ЧЛЕНОВИ НА КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА ПРЕКУ ВРСКИ ОДАТ ВО ДУБАИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Голем број бизнисмени, политичари и членови на кралски семејства дошле во Обединетите Арапски Емирати во изминатите месеци, каде што пријатели на висо ...
НЕМА АБЕР ОД АРАПСКАТА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ОТЕШЕВО

НЕМА АБЕР ОД АРАПСКАТА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ОТЕШЕВО

Нема ни трага од инвестицијата што пред две години ја најави ресенската локална самоуправа, дека стариот и изгорен во пожар хотел „Европа“ во Отешево ...
„ЕМИРАТИ“ НЕПРИЈАТНО ГО ИЗНЕНАДИЈА ЕРБАС СО НАРАЧКА НА 40 БОИНЗИ НА САЕМОТ ЗА АВИОНИ ВО ДУБАИ

„ЕМИРАТИ“ НЕПРИЈАТНО ГО ИЗНЕНАДИЈА ЕРБАС СО НАРАЧКА НА 40 БОИНЗИ НА САЕМОТ ЗА АВИОНИ ВО ДУБАИ

Авиокомпанијата Емирати нарача 40 американски авиони од типот „боинг 787-10, дримлајнер“ на самиот почеток на авиосаемот во Дубаи што се одржува секој ...
ЧЕТИРИ АРАПСКИ ЗЕМЈИ ГИ ПРЕКИНАА ОДНОСИТЕ СО КАТАР

ЧЕТИРИ АРАПСКИ ЗЕМЈИ ГИ ПРЕКИНАА ОДНОСИТЕ СО КАТАР

Четири арапски држави денеска ги прекинаа дипломатските односи со Катар поради врските со Иран и поддршката на исламистичките групи, и ја изолираа мал ...
5 / 5 НАПИСИ